Popularne

mieszkanie

Mieszkanie pod klucz czy w stanie deweloperskim – co kupić w Gdańsku?

Nowe mieszkanie w Gdańsku to znakomita lokata kapitału. Atrakcyjna lokalizacja oraz wysoka wartość i bogaty wybór nieruchomości to tylko niektóre przesłanki przemawiające za nabyciem tu lokalu. Ważna jest przy tym kwestia wyboru pomiędzy opcją pod klucz a stanem deweloperskim.

Mieszkanie w Gdańsku pod klucz – co to oznacza?

 

W zakresie inwestycji mieszkaniowych deweloperzy w Gdańsku proponują nabywcom różne rozwiązania – wśród nich mieszkania wykończone pod klucz, czyli gotowe do tego, aby natychmiast się do nich wprowadzić. W opinii klientów firmy Hossa największymi zaletami tego typu ofert są wygoda oraz oszczędność czasu. Zakres prac wykonywanych przez dewelopera jest określony w umowie i zależy od wybranego pakietu, niemniej na odbiór mieszkania czeka się krócej niż w przypadku lokali w stanie surowym. Wynika to z tego, że nie ma konieczności przeprowadzania remontu – na ogół wystarczy jedynie umeblować mieszkanie, chociaż zdarza się, że i ta usługa znajduje się w ofercie deweloperów.

 

Mieszkanie w Gdańsku w stanie deweloperskim – czyli jakie?

 

Mieszkanie w stanie deweloperskim wymaga odpowiedniego wykończenia. Na ogół w standardzie ma wstawione drzwi zewnętrzne oraz okna z parapetami, zamontowane niezbędne instalacje oraz przygotowane do dalszych prac ściany i podłogi. Właściciel na własną rękę musi znaleźć ekipę remontową oraz zadbać o zakup stosownych materiałów. Większość osób decyduje się również na skorzystanie z usług świadczonych przez biura projektowe. Wszystko to wymaga świetnej organizacji i dobrego planu.

 

Wybór pomiędzy mieszkaniem w Gdańsku wykończonym pod klucz a lokalem w stanie deweloperskim jest podyktowany indywidualnymi przesłankami. Oba rozwiązania mają zarówno plusy, jak i minusy. Zaletą mieszkań pod klucz są m.in. krótszy czas realizacji inwestycji i ustalona z góry cena, ale z reguły trzeba za nie więcej zapłacić. Mieszkania w stanie surowym są przeważnie tańsze, ale należy brać poprawkę na czasochłonny i zwykle bardzo kosztowny remont, który nierzadko wiąże się z nieprzewidzianymi wydatkami.