Popularne

montaż instalacji na gaz płynny

Planujesz montaż instalacji na gaz płynny? O tym warto pamiętać!

Ogrzewanie gazem płynnym to wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, które stanowi świetną alternatywę dla ogrzewania gazem ziemnym wymagającym odpowiedniej infrastruktury na danym terenie. Decydując się na montaż instalacji zbiornikowej, warto pamiętać o paru istotnych sprawach.

Instalacja zbiornikowa na gaz – dlaczego warto?

 

Na ogrzewanie gazem płynnym warto zdecydować się z paru powodów. Przede wszystkim instalacja na gaz płynny jest funkcjonalna i prosta w obsłudze. Zawartość jednego zbiornika w zupełności wystarcza do ogrzania domu, podgrzania wody i zasilenia urządzeń takich jak kuchenka czy grill. Klienci Amerigas chwalą również omawiane rozwiązanie za możliwość dopasowania go do konkretnych potrzeb. Do wyboru są zbiorniki naziemne i podziemne o zróżnicowanej pojemności – tu trzeba mieć na względzie głównie wielkość posesji oraz poziom wód gruntowych na danym terenie. Wypada też pamiętać o tym, że gaz płynny to czyste i ekologiczne paliwo odznaczające się wysoką kalorycznością oraz dużą wydajnością – w związku z tym ogrzewanie nim jest niezwykle efektywne.

 

Instalacja zbiornikowa na gaz – czy potrzebne jest zezwolenie na budowę?

 

W przypadku zbiorników o pojemności nie jest większej niż 7 m3 pozwolenie na budowę nie jest wymagane. Niemniej budowę instalacji trzeba zgłosić odpowiednim organom, mając przy tym na uwadze to, że podlega ona obowiązkowym przeglądom technicznym. Na potrzeby gospodarstw domowych wybierane są przeważnie nieduże zbiorniki, w związku z czym nie zachodzi konieczność starania się o pozwolenie.

 

Instalacja zbiornikowa na gaz – jak wybrać dostawcę?

 

O skuteczności ogrzewania gazem płynnym decyduje szereg czynników. Niebagatelne znaczenie w tym kontekście ma wybór dostawcy gazu. Powinna być to sprawdzona i doświadczona firma, która posiada niezbędne zezwolenia na sprzedaż gazu. Warto sprawdzić, jakie pakiety oferuje dla różnych klientów i jak na tle konkurencji kształtują się proponowane przez nią stawki. Oczywiście dostarczane przez nią paliwo musi odznaczać się wysoką jakością.

Dodaj komentarz