Popularne

magazyn

Brakuje ci miejsca w mieszkaniu? Sprawdź, gdzie przechować rzeczy!

Usługa najmu magazynów samoobsługowych cieszy się w dużych miastach coraz większą popularnością. W Warszawie wielu mieszkańców narzeka na brak przestrzeni w mieszkaniach, a nie każdy ma do dyspozycji garaż czy komórkę lokatorską. W takiej właśnie sytuacji warto pokusić się o wynajem mini przechowalni.

Dlaczego warto wynająć magazyn samoobsługowy?

 

Wygoda, atrakcyjne ceny oraz dostępność przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu – to największe zalety, jakimi odznacza się mini przechowalnia. Warszawa w zakresie magazynów samoobsługowych ma na tyle zróżnicowaną ofertę, że każdy znajdzie rozwiązanie odpowiadające konkretnym potrzebom. Omawiane magazyny można wynająć na dowolny termin na zasadach ustalonych przez danego usługodawcę. W Kangu Self Storage minimalny okres najmu wynosi 14 dni. Dostęp do niewielkich powierzchni – już od 1 m kw. – to kolejna ważna przesłanka przemawiająca na korzyść magazynów samoobsługowych.

 

Ile kosztuje wynajęcie magazynu samoobsługowego w Warszawie?

 

Warszawa jako największy rynek magazynowy w Polsce jest w stanie poszczycić się bardzo konkurencyjnymi cenami. Za wynajęcie boksu o powierzchni 1 m kw. trzeba tu zapłacić średnio 80-130 zł netto za miesiąc. Czynnikami kształtującymi ostateczną cenę są: długość najmu oraz powierzchnia i dokładna lokalizacja magazynu. Z czysto ekonomicznego punktu widzenia najbardziej kalkuluje się wynajem długoterminowy. Niemniej stawki nie są wygórowane i nie obciążają domowego budżetu. W zamian za opłatę zyskuje się dodatkową przestrzeń niezbędną do przechowywania różnych rzeczy.

 

Jak wynająć magazyn samoobsługowy w Warszawie?

 

Uproszczone formalności to duży atut usługi najmu magazynów samoobsługowych. Umowę trzeba podpisać w biurze wybranej firmy, ale niejednokrotnie w rachubę wchodzi również możliwość zdalnego zawarcia umowy oraz dopełniania procedur za pośrednictwem e-mail. Z reguły nie ma konieczności rezerwowania magazynu – jeśli jest on wolny, wynajmuje się go od ręki. Oczywiście wszelkie kwestie da się wcześniej ustalić z konsultantem.