Popularne

dom

Korzystny zakup polisy ubezpieczeniowej domu

Z całą pewnością zakup nieruchomości, to naprawdę bardzo ważna decyzja. Nierzadko przecież mieszkanie, czy też dom kupujemy tylko raz w życiu. Dlatego też, koniecznie powinniśmy zadbać o swoje bezpieczeństwo i skorzystać z rozwiązania, jakim są ubezpieczenia domów. Takie polisy ubezpieczeniowe nie kosztują dużo, a sprawiają że we własnym domu czujemy się bezpiecznie i mamy pewność, że nawet nieszczęśliwe zdarzenia nie sprawią, że zostaniemy pozbawieni całego dobytku życiowego. 

Co obejmuje ubezpieczenie mienia?

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na tanie ubezpieczenia, które występują w wersji podstawowej, czy też wybierzemy polisy rozszerzone, to zawsze takie ubezpieczenie dotyczy całej posiadanej nieruchomości, niezależnie od tego, czy będzie to dom, czy też mieszkanie. W skład tej właśnie nieruchomości będą wchodziły przynależne do niej pomieszczenia gospodarcze. Ubezpieczenie mienia obejmuje całą nieruchomość, także piwnice, strychy, komórki lokatorskie, czy też garaż, jeżeli mieści się on w bryle lokatorskiej. Jeżeli mamy garaż wolnostojący, to musimy za to dodatkowo dopłacić. Jeżeli decydujemy się na wersję rozszerzoną, to tutaj polisa może obejmować całą posesję razem z podjazdem i ogrodem, jak i elementy małej architektury, takie jak altanki ogrodowe, domki letniskowe, czy też basen. 

Czego ubezpieczenie nie obejmuje?

Niestety są przedmioty, które nie mogą być zabezpieczone w ramach ubezpieczenia nieruchomości, a zaliczyć możemy do nich między innymi kamienie szlachetne, dzieła sztuki, rękopisy, broń palną, czy też zbiory, które wstępują w formie cyfrowej. Do ubezpieczenia mienia nie zaliczane są również przedmioty, które wykorzystywane są przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Jeżeli zatem ustalamy zakres polisy, to koniecznie musimy to wziąć pod uwagę. 

Przed czym chroni nas ubezpieczenie nieruchomości?

Jeżeli decydujemy się na zakup ubezpieczenia nieruchomości, to możemy ubezpieczyć swoje mienie zarówno od nieprzewidzianych wydarzeń, które stanowią następstwo działania sił natury, jak również zniszczeń, do których doprowadziły osoby trzecie. Najpopularniejsze z nich, to między innymi pożar, zalanie, powódź, trzęsienie siebie, lawina, osuwanie się ziemi, kradzież i kradzież z włamaniem, rabunek, czy też dewastacja. Oczywiście trzeba mieć przy tym na uwadze, że nie każda polisa będzie nas chroniła właśnie przed tymi zdarzeniami, ponieważ wszystko będzie zależało od tego, na jaki wariant zabezpieczenia się zdecydujemy. Jeżeli nie wiemy jak wybrać ubezpieczenie, to na pewno doradca firmy ubezpieczeniowej chętnie nam doradzi. 

Dodaj komentarz