Popularne

blok

Projekt wnętrza mieszkania w bloku

Zakup mieszkania jest jednym z poważniejszych przedsięwzięć. Nie można jednak zapominać, że należy je również odpowiednio zaprojektować, aby atrakcyjnie się prezentowało. Powinno nie tylko zachwycać gości, ale także umożliwiać wygodne funkcjonowanie. Jak to jednak osiągnąć?

Zalety pomocy fachowca

Duża część osób decyduje się zatrudnić projektanta, który zajmie się aranżacją lokalu. Mieszkania w blokach są przeważnie niewielkie, więc rozsądne zaplanowanie przestrzeni jest kluczowe, aby zapewnić lokatorom maksymalny komfort. Sprawdzony dekorator wnętrz z pewnością świetnie sobie poradzi z takim zadaniem. Prace projektowe oraz aranżację najlepiej zlecić specjaliście, gdyż dzięki temu można:

  • zaoszczędzić trochę czasu,
  • przestać martwić się o detale,
  • uzyskać idealnie przystosowany do metrażu projekt,
  • szybciej się wprowadzić.

Przeciętnemu człowiekowi może być ciężko poprawnie zaaranżować mieszkanie, gdyż wymaga to przemyślenia wielu kluczowych kwestii. Osoba bez doświadczenia często nawet nie pomyśli o rzeczach, jakie są niezwykle ważne dla profesjonalisty. Ponadto zastanawianie się nad zagospodarowaniem przestrzeni zajmuje sporą ilość czasu, co potrafi być dosyć obciążające i przede wszystkim stresujące.

Podstawy udanej aranżacji

Jeżeli jednak chce się samemu spróbować swoich sił w roli projektanta, warto trzymać się podstawowych zasad. Przede wszystkim należy skupić się na funkcjonalności pomieszczeń. Warto umieścić w mieszkaniu jak największą ilość półek, najlepiej o różnych kształtach i rozmiarach. Zdecydowanie ułatwi to przechowywanie rozmaitych rzeczy. Na szczególną uwagę zasługują modele, które można powiesić na ścianie, gdyż nie zajmują one cennego miejsca na podłodze. Powinny oczywiście pasować kolorem oraz stylem do reszty mebli w danym pokoju, aby nie tworzyły wrażenia chaosu. Najlepiej unikać zakupu nadmiernej ilości wyposażenia, by nie zagracać pokoi, co utrudnia utrzymywanie porządku i nie prezentuje się zbyt efektownie. Mowa tu także o zbędnych elementach dekoracyjnych.

Jeżeli już udało się opanować kwestię funkcjonalności, warto przemyśleć estetykę konkretnych pomieszczeń. Najprostszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na minimalistyczny styl, czyli skupienie się na jasnych barwach, wyeksponowaniu przestrzeni i umieszczeniu w niej odpowiednich elementów dekoracyjnych. Jeżeli przykładowo urządza się salon w beżowych odcieniach, świetnym pomysłem jest zakup czerwonego dywanu, jaki zostanie usytuowany w centralnej części pokoju. Taki zabieg sprawi, że wnętrze na pewno nie będzie wyglądać tandetnie i chaotycznie, a przy tym zachwyci gości oraz oczywiście właściciela mieszkania.