Popularne

mieszkanie Kraków

Chcesz kupić mieszkanie w Krakowie?

Zakup mieszkania w Krakowie to poważna i kosztowna inwestycja na wiele lat. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze odpowiedniej nieruchomości trzeba mieć na względzie szereg istotnych przesłanek. Oto najważniejsze z nich.

Lokalizacja ma znaczenie

W Krakowie mieszkania na sprzedaż ulokowane są w różnych częściach miasta – zarówno w centrum i przylegających do niego dzielnicach, jak i na obrzeżach. Należy przy tym pamiętać o takich kwestiach jak dojazd do pracy, szkoły lub na uczelnię czy dostęp do punktów handlowo-usługowych oraz placówek kulturalnych. W przypadku osiedli znajdujących się w daleko od centrum istotną rolę odgrywa również infrastruktura komunikacyjna. Eksperci z firmy deweloperskiej Ekopark radzą, aby lokalizację rozpatrywać pod kątem przeznaczenia mieszkania – ważne jest zatem to, czy jest ono kupowane w celu zaspokojenia prywatnych potrzeb mieszkaniowych, czy z myślą o wynajmie.

Wyższy standard się opłaca

Krakowie nowe mieszkania charakteryzują się bardzo zróżnicowanym standardem. To ważny czynnik wpływający na cenę nieruchomości. Warto jednak pamiętać o tym, iż tańsze lokale o niskim standardzie mają zwykle do siebie to, że w dość krótkim czasie ujawniają swoje wady – wtedy konieczne są naprawy czy nawet drogi remont. Wyższy standard to rzecz jasna większa stawka za metr kwadratowy, ale i pewność, że zakup mieszkania okaże się satysfakcjonujący.

Sprawdź plany zagospodarowania przestrzennego

Kupując nowe mieszkanie w Krakowie, nie wolno pominąć kwestii związanych z rozwojem okolicy. Z tego powodu należy sprawdzić plany zagospodarowania przestrzennego. Być może na chwilę obecną otoczenie nie wydaje się zbyt atrakcyjne, ale za parę lat się to zmieni.

Dobrze oceń możliwości finansowe

Mieszkanie w Krakowie to spory wydatek, stąd konieczne jest właściwe oszacowanie swoich możliwości finansowych. Przeważnie w grę wchodzi kredyt hipoteczny – oferty banków trzeba dokładnie przeanalizować, zwracając uwagę na prowizje i inne opłaty. Wskazana jest konsultacja z doradcą finansowym.

Dodaj komentarz