Popularne

meble drewniane

Urządzasz mieszkanie? Kup meble drewniane

Jeśli jesteś na etapie aranżacji wnętrz w swoim domu lub mieszkaniu, to rozważ zakup mebli drewnianych. Uwierz, że nie będziesz żałować. Przeczytaj, dlaczego warto kupić meble drewniane?

Jakie zalety mają meble drewniane?

Komoda drewniana – do jakich wnętrz pasuje?

Meble  drewniane – jak o nie dbać?

Meble drewniane obecne były w domach naszych przodków i to zarówno w dworkach szlacheckich, jak i w domach mieszczan czy chłopów. Kojarzymy wszyscy drewniane kredensy kuchenne, komody czy pojemne szafy. XXI wiek w branży meblarskiej rozpoczął się modą na meble z płyty mdf i hdf. Na szczęście meble drewniane znów stają się popularne i dobrze, bo to znaczy, że coraz częściej stawiamy na wysoką jakość.

Jakie zalety mają meble drewniane?

Przede wszystkim są bardzo trwałe. Meble drewniane przetrzymają remonty, przeprowadzki i domowe swawole kilku pokoleń dzieci. Kupując meble drewniane masz świadomość, że nie będziesz ich musiała wymieniać za kilka lat, bo na przykład rogi się wyszczypią albo drzwi się odkształcą. Meble drewniane wyglądają elegancko przez wiele lat i świadczą o dobrym guście właścicieli. Niestety tanie meble z płyty bardzo szybko się niszczą. Trzeba je wyrzucić na śmiecie i kupić kolejne, a my przecież coraz częściej zwracamy uwagę na ochronę środowiska. Meble drewniane wykonane są z naturalnego materiału, a więc przyjazne dla zdrowia i ekologiczne. Nie ma w nich żadnych szkodliwych substancji klejących ani farb. Mogą być zrobione z różnych gatunków drewna, jaśniejszego lub ciemniejszego, o różnej fakturze i usłojeniu. Dlatego pasują do wszystkich wnętrz, zarówno klasycznych, rustykalnych jak i nowoczesnych minimalistycznych. Są antystatyczne, nie przyciągają kurzu, dlatego będą odpowiednie dla alergików. 

Komoda drewniana – do jakich wnętrz pasuje?

Komody mogą być wykonane z różnych gatunków drewna, w różnym stylu i kolorze. Odpowiednio dopasowane do pozostałych mebli podkreślą styl aranżacji i będą bardzo funkcjonalne dla mieszkańców. Komoda drewniana biała, prosta bez zdobień to mebel w sam raz do wnętrz w stylu skandynawskim. Z kolei komoda zdobiona odnajdzie się w stylu prowansalskim. Komody ciężkie z motywami rzeźbionymi będą odpowiednie do wnętrz glamour. Minimalistyczne komody z elementami z metalu, zwykle sosnowe, wpasują się we wnętrza industrialne. Warto nadmienić, że komoda drewniana będzie praktyczny meblem w każdym pomieszczeniu. W sypialni posłuży do przechowywania bielizny, drobnej garderoby i zapasu pościeli. W salonie sprawdzi się komoda częściowo przeszklona, z szufladami. Można w niej przechowywać dokumenty, alkohol czy eleganckie szklane kieliszki. Blat komody to znakomite miejsce na wyeksponowanie ramek ze zdjęciami, ozdobnych świec czy kompozycji kwiatowej. Komoda w pokoju dziecięcym to miejsce na przechowywanie ubranek dla maluszka, kosmetyków. Na blacie zaś można ułożyć wygodnie przewijak.

Meble drewniane – jak o nie dbać?

Przede wszystkim unikać zalania wodą, a jeśli już coś rozlejemy, to szybko wytrzeć do sucha. Lepiej też nie stawiać na drewnianym meblu gorących przedmiotów, na przykład rozgrzanych garnków czy żelazka. Do mycia i pielęgnacji należy używać środków przeznaczonych do mebli drewnianych. Meble lakierowane można przetrzeć wilgotną ściereczką.

Meble drewniane – ponadczasowe, eleganckie, po prostu piękne. Są nieco droższe od mebli z płyty, ale z pewnością warte swojej ceny. To inwestycja na wiele lat.

Dodaj komentarz