Popularne

meble dla gastronomii

Najciekawsze meble dla gastronomii – trendy w wyposażeniu dla HoReCa

Branża gastronomiczna wymaga odpowiedniego wyposażenia, aby mogła odpowiednio realizować powierzone jej zadania. Zaliczają się do niego bez wątpienia wygodne i funkcjonalne meble dla kawiarni i restauracji.

To właśnie na nich chcielibyśmy się dziś skupić, żeby pokazać, że również w tym sektorze, podobnie jak w innych obszarach wnętrzarskich, pojawiają się ciekawe trendy.

Jakie zatem meble są obecnie modne w lokalach gastronomicznych? Czego oczekują goście i na co stawiają właściciele obiektów?

Podstawowe cechy mebli dla gastronomii

W lokalach gastronomicznych stosuje się rozmaite rodzaje wyposażenia. Podstawę stanowią jednak produkty do siedzenia oraz stoliki. Oprócz nich stawia się też na szafki i szafy do przechowywania wszystkich potrzebnych przedmiotów oraz elementy dekoracyjne.

Ze względu na charakter lokali podstawowe wyposażenie musi wyróżniać się przede wszystkim wysoką trwałością. W końcu każdego dnia jest intensywnie eksploatowane przez wielu gości, pragnących się zrelaksować lub zjeść posiłek w lokalu.

Meble muszą dawać swobodę korzystania z oferty restauracji lub kawiarni. Stąd też powinny być funkcjonalnie dobrane do typu przestrzeni. W restauracjach lepiej sprawdzają się standardowe krzesła i wysokie stoliki. W kawiarniach stawia się na nastrój bardziej salonowy. Dlatego w takich pomieszczeniach lub w ich ogródkach można znaleźć głębokie fotele i sofy, dając olbrzymi komfort i wygodę nawet podczas wielogodzinnego siedzenia.

Wyposażenie musi oczywiście spełniać wysokie standardy sanitarne. Powierzchnia krzeseł i stolików ma być prosta do utrzymania w sterylnej czystości. A wszelkie tekstylia powinny być proste do skutecznego wyprania.

Nie zapominajmy również o tym, że lokale gastronomiczne służą przede wszystkim przyjemności. Stąd umieszczane w nich meble mają też pięknie się prezentować oraz budować przestrzeń przytulną, przyjazną dla gości.

Najważniejsze trendy w wyposażeniu dla HoReCa

Jakie zatem meble są szczególnie popularne obecnie w takich lokalach? Większość właścicieli stawia przede wszystkim na ponadczasową prostotę i funkcjonalność.

Szukają mebli, które spełniają podstawowe, powyżej opisane kryteria. Najczęściej spotykane, modne meble wyróżniają się minimalistycznym wyglądem, o mocno zgeometryzowanej formie. Takie rozwiązania są niezmiernie praktyczne. Dlaczego? Gdyż bez trudu wpisują się w zasadzie w każdą przestrzeń – od lokali tradycyjnych aż po ultranowoczesne.

Meble nowoczesne mają też tę zasadniczą zaletę, że ich producenci stawiają na wysokie standardy i komfort użytkowania. Ich wytwory są zatem niezmiernie wygodne, gwarantując przyjemność siedzenia nawet przez kilka godzin.

W niektórych kawiarniach i restauracjach wciąż stawia się na południowe klimaty z południa Europy. W nich zatem pojawiają się meble w stylu rustykalnym. Mogą to być lekko przecierane konstrukcje, nawiązujące do nurtów prowansalskich. Lub wręcz rattanowe, głębokie fotele i piękne stoliki, o bogatej, ciekawie wyplatanej formie.

Pozostaje jeszcze jedna, niezmiernie bogata gruba popularnych obecnie produktów. Współcześnie, aby zaistnieć na konkurencyjnym rynku, trzeba się wyróżnić z tłumu rywali. W przypadku restauracji można to zrobić oczywiście dzięki genialnym usługom i świetnej kuchni. Oprócz tego spore grono właścicieli lokali stawia na awangardowe wyposażenie.

Rosnącą popularnością cieszą się zatem meble designerskie, o oryginalnej, nietuzinkowej formie, która nie tylko spełniają wysokie standardy funkcjonalne, ale tworzą również prawdziwie ozdobną aranżację.

Z czego wykonuje się modne meble dla gastronomii?

Oprócz samej formy moda w sektorze mebli dla gastronomii skupia się także na zastosowaniu konkretnych materiałów do produkcji wyposażenia.

Jeszcze kilka lat temu królowały elementy drewniane i metalowe. Obecnie pałeczkę pierwszeństwa przejęły tworzywa sztuczne, w tym niezmiernie trwały polipropylen. Jest on odporny na duże obciążenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Bez trudu znosi zmienne warunki atmosferyczne. Meble z niego wykonane mogą być zatem wprowadzane do ogródków gastronomicznych. Materiał ten daje również wielką swobodę kształtowania. Można niemal dowolnie wybrać kolor i kształt konstrukcji. Dlatego używa się go zarówno do produkcji mebli klasycznych, jak i awangardowych projektów designerskich.

Meble dla HoReCa – styl się zmienia, wygoda pozostaje

Meble dla sektora gastronomicznego mają zapewniać wygodę gościom oraz budować konkretną aranżację. Łączą zatem funkcjonalność z estetyką. W tej mierze są niezmiernie bliskie wyposażeniu, które sami umieszczamy w salonach i jadalniach oraz na przydomowych tarasach.

Modne style bywają różne. Jedne są bardziej trwałe, inne przemijają sezonowo. Warto korzystać z trendów, ale mimo to mieć świadomość podstawowych funkcji takich mebli. W końcu moda bywa zmienna, a wyposażenie w restauracji ma służyć przez długie lata, gwarantując komfort siedzenia oraz stanowiąc dekorację i wizytówkę lokalu.

***

Chcesz wiedzieć więcej o meblach dla HoReCa? Sporo informacji znajdziesz na stronie Bazkar.pl, pełnej wskazówek od doświadczonych specjalistów.