Popularne

bramy garażowe

Rodzaje bram garażowych- które najlepiej wybrać?

Czym kierować się podczas wyboru bramy garażowej?

Bramy garażowe możemy podzielić ze względu na sposób ich otwierania, obecnie najbardziej popularnymi rozwiązaniami są bramy uchylne lub segmentowe. Te pierwsze są jedną z bardziej popularnych opcji bardzo często wybieranych, które dostępne są w stosunkowo niskich cenach. Zaletami konstrukcji bram uchylnych jest fakt ich prostoty działania dzięki czemu bardzo rzadko ulegają one awariom. Bramy uchylne jednak są mniej estetyczne i potrafią być nieprzyjemne kiedy spadnie deszcz i przyjdzie nam je wtedy otwierać.

Bardziej eleganckim rozwiązaniem są bramy segmentowe które jak nazwa wskazuje składają się z kilku składanych segmentów, będących niezależnymi elementami względem siebie. Do zalet takiej bramy należy przede wszystkim fakt nie wychodzenia poza obrys budynku elementów ruchomych bramy. Jest to bardzo istotne jeżeli na naszym podwórku nie mamy zbyt wiele miejsca. Takie bramy są nieco bardziej skomplikowane jednak pozwalają nawet na montaż systemu automatycznego otwierania. Takie rozwiązanie jest niewątpliwie droższe jednak prezentuje się bardzo stylowo i jest również bardziej funkcjonalne. 

Cena bram garażowych

Ceny bram garażowych zależą stricte od ich wielkości, oraz rodzaju. Bramy typu uchylnego jednosegmentowe potrafią kosztować niewiele powyżej 600 zł za sztukę. Oczywiście każda cena uwarunkowana jest przez wiele czynników takich jak marka, materiał, kolor, oraz skomplikowanie budowy bramy. Bramy jednosegmentowe są rozwiązaniem tańszym i często wybieranym przez konsumentów. Jeżeli chcieli byśmy zainwestować w bramy typu segmentowego wiąże się z koniecznością uiszczenia większej ceny za taką bramę. Koszt oczywiście w dużej mierze zależy od marki jednak bramy segmentowe raczej nie schodzą poniżej 1800 zł za sztukę pomijając koszt montażu. 

Co opłaca się wybrać?

W zależności od naszych preferencji opłacalność wyboru jest bardzo różna. Bramy typu segmentowego można zmodyfikować w taki sposób aby otwierały się automatycznie dzięki czemu będzie to rozwiązanie na pewno o niebo wygodniejsze jednak również droższe. Tego typu bramy zalecane są przede wszystkim na małych posesjach w których nie ma miejsca na inny typ bramy. Jeżeli dysponujemy ograniczonym budżetem to bramy typu uchylnego stanowią raczej domyślne rozwiązanie, które będzie równie funkcjonalne jednak mniej estetyczne i gorsze w użytkowaniu. Takiego typu bramy ciężej jest otworzyć i bardzo często są wąskie. Mimo wszystko ostateczna opłacalność danego rozwiązania zależy od indywidualnych preferencji.