Popularne

meble

Jak sprawnie i łatwo pomieścić ubrania w sypialni?

Sypialnia to miejsce szczególne. To właśnie w nim powinniśmy odpoczywać, nabierać sił, relaksować się. Aby tak się stało konieczne jest odpowiednie wyposażenie oraz oczywiście aranżacja. Jak sprawić, aby w sypialni nie mieć problemów ze stale rosnącą ilością ubrań?

Sypialnia pełni głównie rolę relaksacyjną i aranżowana jest właśnie w taki sposób, aby maksymalnie sprzyjać wypoczynkowi. Jest to miejsce, gdzie powinien panować odpowiedni klimat, dający poczucie komfortu. Wyciszenie się jest bowiem kluczowym aspektem, który ma wpływ na sen. W sypialni powinniśmy unikać takich rozwiązań, które rozpraszają naszą uwagę, męczą ciało i umysł, generują bałagań, utrudniają komunikację.

Dla wieku osób jednym z największych problemów aranżacyjnych jest pogodzenie kwestii odpowiednio wielkiej szafy z możliwością przechowywania wszystkich ubrań. Jest to niezwykle ważne wtedy, gdy nie mamy garderoby.

Dlaczego ubrania w sypialni sprawiają problem?

Piętrząca się stera ubrań niestety jest problemem dla większości z nas. Brak czasu, dzieci czy nieregularna praca często sprawiają, że nie mamy czasu chociażby na prasowanie. Dodatkowo, gdy nie posiadamy w domu typowej garderoby, staramy się ubrania przechowywać w jak najmniej dostępnym dla innych osób pomieszczeniu, którym jest najczęściej sypialnia. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie psuje komfort, powoduje rozdrażnienie, ma również negatywny wpływ na wygląd sypialni. Rozwiązaniem jest kupno odpowiedniej wielkości szafy, np. szafy przesuwnej.

Szafa przesuwna – panaceum na bałagan w sypialni

Nie od dziś wiadomo, że meble są kluczowe dla wyposażenia i komfortu każdego pomieszczenia, szczególnie sypialni. Pozwalają również na estetyczne przechowywanie wszystkiego, co nie ma swojego miejsca. Dzięki dobraniu odpowiedniej szafy przesuwnej można bez problemu schować letnie i zimowe ubrania, odzież codziennego użytku, bieliznę, a także obuwie.

Na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając szafę przesuwną?

Przede wszystkim szafa przesuwna powinna być dopasowana rozmiarem do rozmiaru sypialni i umieszczona w takim miejscu, aby nie utrudniała komunikacji, nie zabierała zbyt dużo przestrzeni, nie przytłaczała swoim wyglądem. Drugą kwestią jest oczywiście jakość wykonania, trzecią estetyka.

Szafa przesuwna, która dodatkowo posiada lustra powinna być przede wszystkim stabilna, odporna na przewrócenie się, a także wyposażona w odpowiednie mechanizmy, które pozwalają na bezpieczne, ciche, komfortowe i lekkie przesuwanie wszystkich drzwi. Dzięki temu będziemy mogli bez żadnego problemu ją użytkować. Wygląd szafy: kolorystyka, ilość drzwi i przeszkleń powinna być dopasowana do reszty wyposażenia pokoju.

Pojemność szafy, a utrzymanie porządku

Szafy przesuwne są bardzo pojemne, dzięki czemu mamy możliwość przechowywania dużej ilości odzieży, obuwia, toreb, torebek oraz innych rzeczy, które w przypadku braku zagracałyby wnętrze. Brak zagraconej sypialni, brak widocznych ubrań znacząco zwiększy komfort użytkowania pomieszczenia, pomoże nam utrzymać porządek, sprawi, że będziemy cieszyć się pełnym komfortem. Mając w sypialni szafę przesuwną możemy również zrezygnować z innych mebli, np. komody, pomniejszych szaf czy wolnostojącego lustra. Możemy również ograniczyć ilość półek lub całkiem z nich zrezygnować. Zaoszczędzona przestrzeń może być przez nas zagospodarowana w inny sposób – możemy na przykład zakupić szersze łóżko i cieszyć się lepszym snem.