Popularne

turkusowe dodatki

Turkusowe dodatki na tarasie. Jak modnie udekorować taras?

Turkus to niezwykle piękny kolor, który idealnie może wpasować się do każdego wnętrza, zwłaszcza w formie dodatków. Co konkretnie w tym kolorze możne znaleźć się na tarasie? Jakie turkusowe dodatki będą najmodniejsze do dekoracji?

Turkusowe dodatki – gdzie pasują?

Niewątpliwie turkus to wyjątkowo ładny kolor, który przyciąga wzrok, nic więc dziwnego w tym, że jest on często wybierany, gdy szuka się ciekawych dodatków, które pozwoliłby na stylową dekorację. W ogrodach prezentuje się bardzo ciekawie, zwłaszcza w połączeniu z innymi jasnymi kolorami, jak biel i zieleń. Turkusowe dodatki sprawdzą się również w mieszkaniu, o czym pisze tekstowy.net, dzięki czemu możliwe jest zaaranżowanie wnętrza w modny sposób. W tym artykule skupimy się jednak tylko na ogrodzie, a konkretnie na tarasie i tych elementach wyposażenia, które odnajdą się tam najlepiej.

Turkusowe meble ogrodowe

Dlaczego by nie wybrać mebli ogrodowych, które są obite tkaniną w kolorze turkusu? Leżaki, krzesła, hamaki, fotele. Możliwości jest wiele, a może to naprawdę bardzo ładnie wyglądać, zwłaszcza gdy postawi się na jednolitość materiału, stylu, wzoru i kolorów. Meble mogą być w całości w takim kolorze lub mieć niewielki element w tej barwie.

Turkusowe poduszki

Można też postawić na jeden konkretny element w tym kolorze, na przykład miękkie turkusowe poduszki. Świetnie wpasowują się szczególnie w przypadku mebli jasnych – białych lub szarych, ponieważ wyróżniają się na ich tle i znacząco dodają koloru. Przy okazji wprowadzając element przytulności, pozwalając na to, by czas spędzony na tarasie wiązał się z relaksem i wypoczynkiem.

Turkusowe donice

Kwiaty na tarasie to jeden z często spotykanych rozwiązań. Dzięki nim otoczenie staje się przyjemniejsze dla oka. Nie jednak nic lepszego, niż ładne kwiaty i rośliny w równie ładnych przyciągających wzrok donicach. Obok tak standardowych barw jak brąz, czerń, szarość i biel, można spotkać także bardziej kolorowe, barwne odmiany, np. turkus. Może to dobrze wpasować się w ogólny styl tarasu i łączyć się z innymi dodatkami w tej barwie.

Turkusowe figurki i dekoracje

Jeżeli stawiamy na różnego rodzaju dekoracje, typu figurki, można wybierać takie, które są w odcieniu turkusu. Ciekawie może się między innymi prezentować turkusowy flaming i wiele innych figur, które wprowadzą w przestrzeń tarasową wyjątkowość. Można też postawić na nietypowe oświetlenie – lampy i lampiony, które będą w całości lub części, właśnie w tym kolorze.

Koce, pledy, dywany w kolorze turkusu

Oprócz poduszek warto postawić jeszcze na inne przytulne elementy, jakie znajdą swoje miejsce na tarasie. Chodzi tutaj przede wszystkim o różnego rodzaju koce i pledy, którymi można okryć się w chłodniejsze dni. Na tarasie z powodzeniem wstawi się też niewielki dywanik, który sprawi, że pod stopami będzie o wiele przytulniej i cieplej.

Do czego pasują turkusowe dodatki na tarasie?

W pierwszej kolejności warto nadmienić, że turkus może występować w najróżniejszych odcieniach, od tych bardzo jasnych, po ciemne. Najlepiej komponuje się z bielą i szarościami, ale równie dobrze można łączyć go z innymi intensywnymi barwami jak zieleń czy żółty. Na taras dobrze współgra zarówno z drewnem, jak i naturalnym kamieniem.