Popularne

mieszkanie Lublin

4 zalety mieszkań od dewelopera w Lublinie

Planując zakup mieszkania w Lublinie, warto zastanowić się nad opcją w postaci nowego lokalu od dewelopera. Jest to rozwiązanie mające sporo zalet, które obecnie mocno zyskują na znaczeniu w obliczu stale rosnących cen mieszkań z rynku wtórnego.

Szeroki wybór mieszkań

Firmy deweloperskie takie jak Orion realizują w Lublinie mnóstwo inwestycji z zakresu budownictwa mieszkaniowego. Nieruchomość można zatem dopasować do konkretnych potrzeb pod kątem lokalizacji, metrażu, standardu oraz okolicy. Firmy deweloperskie pod wieloma względami starają się iść na rękę klientom, proponując im np. możliwość wprowadzania drobnych zmian w projektach, dzięki czemu mieszkania zyskują bardziej indywidualny charakter. Do tego dochodzą liczne udogodnienia w postaci np. wind, miejsc parkingowych czy garaży.

Nowoczesne projekty

Inwestycje deweloperskie wyróżniają się bardzo przemyślanymi projektami, w których pierwsze skrzypce gra nowoczesność. To ma duże znaczenie dla każdego, kto kupuje nowe mieszkanie. Lublin w tym obszarze zrobił ogromny postęp w przeciągu ostatnich kilkunastu lat – oczywiście z korzyścią dla potencjalnych nabywców mieszkań. Do ich budowy używane są najlepsze materiały i innowacyjne technologie, dzięki czemu nie ma konieczności przeprowadzania drogich i czasochłonnych remontu przez wiele lat.

Korzyści podatkowe oraz rękojmia

Osoby kupujące mieszkania na rynku pierwotnym nie muszą płacić podatku od czynności cywilno-prawnych, który wynosi 2 proc. wartości nieruchomości. To daje naprawdę spore oszczędności. Poza tym mieszkania od deweloperów objęte są rękojmią, która obowiązuje przez 5 lat od dnia podpisania końcowej umowy. Sporo firm deweloperskich udziela też na sprzedawane przez siebie lokale specjalnej gwarancji deweloperskiej.

Łatwiejsza sprzedaż

Nowe, w pełni wykończone mieszkanie niewymagające remontu jest łatwo sprzedać – zwłaszcza że w Lublinie zapotrzebowanie na mieszkania jest naprawdę duże. Problemu nie powinny mieć także osoby kupujące nieruchomość z myślą o jej wynajęciu.

Dodaj komentarz