Popularne

basen

Stelażowy czy rozporowy – który basen do ogrodu jest lepszy?

Wybór pomiędzy modelem stelażowym a rozporowym to częsty dylemat, jaki mają do rozstrzygnięcia osoby planujące zakup basenu ogrodowego. Decyzję należy podjąć na podstawie indywidualnych przesłanek – jest kilka ważnych kwestii, jakie trzeba wziąć pod uwagę.

Basen rozporowy i stelażowy – czym się różnią?

Główna różnica pomiędzy basenem rozporowym a stelażowym odnosi się do konstrukcji. W przypadku basenu stelażowego najważniejszym elementem jest metalowy stelaż, na który naciągnięte są ściany zbiornika. To on odpowiada za stabilność całości i sprawia, że jest ona odpowiednio napięta. W basenach rozporowych z kolei ścianki nabierają sztywności pod wpływem wody, którą wlewa się przez specjalny otwór. Modele rozporowe wyposażone są w nadmuchiwane kołnierze, które poprawiają komfort podczas kąpieli.

Basen rozporowy czy stelażowy – co się bardziej opłaca?

W sklepie S-MUMO zaopatrzyć się można w baseny rozporowe i stelażowe w rozmaitych rozmiarach. Pod tym kątem zbiornik musi być dostosowany przede wszystkim do wielkości posesji, a także do liczby potencjalnych użytkowników. Jeżeli ktoś ma dużą działkę i liczną rodzinę, niech wybiera basen stelażowy – 366 x 100 cm to jedna z opcji, jeśli chodzi o rozmiary. Basen rozporowy natomiast to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które dysponują skromniejszym budżetem i mniejszą posesją albo szukają zbiornika na niedużą działkę rekreacyjną. Ponadto model rozporowy sprawdza się doskonale przy młodszych dzieciach, ponieważ nie jest tak głęboki, jak stelażowy. Rzecz jasna kąpiących się pociech w żadnym wypadku nie wolno pozostawiać bez nadzoru – bez względu na to, czy w rachubę wchodzi basen rozporowy, czy stelażowy.

Jakość to podstawa!

Zarówno w przypadku basenów rozporowych, jak i stelażowych, kluczową rolę odgrywa jakość. Basen ogrodowy to inwestycja na co najmniej kilka sezonów, dlatego powinien być wykonany z wysokogatunkowych materiałów z dbałością o najdrobniejsze detale. Cechami porządnego basenu są wytrzymałość, solidność oraz odporność na czynniki zewnętrzne.

Dodaj komentarz