Popularne

meble ogrodowe

Jak wybrać dodatki do mebli ogrodowych?

Na piękny ogród składają się przede wszystkim rośliny. Uzupełnić go mogą natomiast stylowe meble ogrodowe, a także dodatki, które do nich dobierzemy. Jak zaaranżować ogród, żeby nas zachwycał, zwłaszcza w sezonie? Aby uzyskać wymarzony efekt, przydadzą się nam odpowiednie dodatki do mebli ogrodowych.

Jakie są najmodniejsze meble ogrodowe?

Meble ogrodowe to osobna działka w meblarstwie. Takie meble powinny być lekkie i wygodne, a także pięknie wyglądać. Meble ogrodowe kojarzyć się mają przede wszystkim z relaksem i czasem spędzonym wspólnie z ulubionymi ludźmi. W ogrodzie przesiadywać można w dzień i wieczorem, a dzięki odpowiednim meblom i akcesoriom, każda chwila będzie magiczna.

Na zestawy ogrodowe składają się zazwyczaj stół i krzesła lub fotele ogrodowe. Często wybieranym meblem ogrodowym jest także huśtawka ogrodowa czy leżaki. Meble mogą być wykonane z różnych materiałów, bardziej szczegółowo jakie meble ogrodowe wybrać doradza Dekoratordomu. Warto zapoznać się z różnymi materiałami, z jakich zrobione są meble ogrodowe i wybrać najlepsze – takie, które najmocniej wpiszą się w obraz i aranżację Twojego ogrodu.

Dużą popularnością cieszą się meble z technorattanu, o którym nieco więcej będziecie mogli przeczytać poniżej.  Innymi wartymi uwagi meblami ogrodowymi są te wykonane z rattanu naturalnego, wikliny, drewna i plastiku.

Jakie dodatki do mebli ogrodowych z technorattanu?

Meble z technorattanu wykonane są ze specjalnej technorattanowej plecionki, która imituje naturalny rattan. Dzięki swojej trwałej konstrukcji jest on praktycznie niezniszczalny i na długo zachowuje swój blask. Meble ogrodowe z technorattanu wyglądają naturalnie, więc dodatki, które do nich dobierzesz powinny oddawać ducha harmonii i roślinności, która roztacza się wokół. Dobrym wyborem będą zdobione świeczniki i lampiony, które można ustawić zarówno na stole, jak i na schodach werandy. Meble z technorattanu pięknie uzupełnią także plecione obrusy i narzutki, pufy, a także małe doniczki, które można ustawić na stole.

Dodatki do drewnianych i plastikowych mebli ogrodowych

Oprócz mebli technorattanowych, często wybiera się meble ogrodowe wykonane z wikliny czy drewna. Wiklina jest lekka i dodatki, jakie dobierzesz do takich mebli ogrodowych, mogą być podobne do tych, które uzupełniać będą meble technorattanowe.

Również meble drewniane nadają ogrodowi sielskości i spokoju. Takie meble możesz pomalować na różne kolory, warto także pomyśleć przy nich o motywach marynistycznych. Rybackie sieci splątane na oparciu werandy czy położone na drewnianym stole ogrodowym podkładki z motywami morskimi wprowadzą do aranżacji nieco stylu skandynawskiego, tak ostatnio modnego we wnętrzarskim świecie.

Jeśli natomiast chodzi o meble plastikowe, należy dostosować dodatki do stylu, w jakim wykonane są meble. Dzisiejsze plastikowe meble ogrodowe to już nie to, co kiedyś i wykonywane są one z dużą starannością i precyzją. Nie da się jednak ukryć, że do mebli plastikowych pasować będą dodatki w nieco bardziej „miejskim” stylu – cukierkowe ramki na obrazki, pastelowe doniczki i dzbanki na herbatę a także świecące girlandy, które rozświetlą letni lub wiosenny wieczór.