Popularne

fryzura z opaską

7 pomysłów na fryzurę z opaską

Opaska to akcesorium często używane przez kobiety, mające wyjątkowo długie włosy, grzywkę lub innego rodzaju niesforną przypadłość, która sprawia, że włosy lecą do oczu. Opaska do włosów pomaga szybko i sprawnie uczesać nawet najbardziej niestandardowe włosy. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na fryzury z opaską.

Fryzura z opaską do prostych, długich włosów

Opaski mogą być różne, a jednymi z najpopularniejszych były i są plastikowe obręcze, które odgarniały włosy z czoła. Taka opaska jest dobrym rozwiązaniem, jeśli masz niesforną grzywkę, którą chcesz zaczesać do góry. Opaska to również dobry pomysł, jeśli masz gęste włosy i chcesz je trochę ugładzić. Więcej, jak nosić opaskę na włosy doradza e-szafa.pl, pomysłów na jej noszenie w przypadku długich włosów jest całkiem sporo. Najpopularniejszym i najprostszym sposobem jest po prostu założenie jej na włosy tuż przy czole. Można jednak również przenieść ją na środek głowy. Opaskę gładką możesz nosić na 2 sposoby:

  • jeśli opaska jest szeroka, możesz przesunąć ją dalej, tak by była umiejscowiona na środku głowy. To dobre rozwiązanie, jeśli masz gęste włosy, opaska tego rodzaju będzie też dobrze wyglądać do spiętych włosów.
  • Opaskę możesz nosić także w formie czysto dekoracyjnej, jeśli masz fryzurę z grzywką. Tutaj jednak warto zainteresować się nieco bardziej ozdobnymi opaskami.

Materiałowa opaska na włosy krótkie i średniej długości

Coraz popularniejsze są opaski materiałowe, z kokardą z przodu lub na boku. Taka opaska może mieć fantazyjne wzory i być zarówno szeroka, jak i nieco węższa. Noszenie takiej opaski prezentuje styl lat pięćdziesiątych lub złotej ery Hollywood. Nada się zarówno do włosów krótkich, jak i średniej długości.

  • Opaska z kokardą na środku sprawdzi się w przypadku koka oraz warkocza.
  • Jeśli natomiast wolisz ustawić kokardę na boku, dobrym pomysłem będzie zostawienie włosów rozpuszczonych i pofalowanych.

Fantazyjne opaski z kwiatami

Na rynku mamy obecnie bardzo szeroki wybór opasek z różnego rodzaju akcesoriami, jak kwiaty albo małe kapelusze. Takie opaski to prawdziwe małe dzieła sztuki, które przeniosą nas w świat dawnych filmów.

  • Opaski z kwiatami mogą mieć formę wianka, nadadzą się więc do długich, prostych włosów.
  • Natomiast opaski z woalką czy małymi figurkami i rzeźbami będą pięknie prezentować się na włosach krótkich i średniej długości, ułożonych w fale, a także kokach uformowanych po jednej stronie głowy
  • Dobrym pomysłem na fryzurę jest także niejako oplecenie elastyczną opaską koka, który nosimy na środku głowy.

Czy warto nosić opaski?

Choć wydawać by się mogło, że opaski to przeżytek, coraz bardziej wracają one do łask. Opaski to bardzo dobry sposób na włosy, które są w fazie „pomiędzy” – odrastają i żaden fryzjer nie może nic z nimi zrobić. Przydadzą się także, jeśli po wielu latach noszenia grzywki zapuszczamy ją, więc w naturalny sposób leci nam do oczu.

Opaski są dobrym rozwiązaniem także latem, kiedy jest gorąco i włosy lepią się do ciała. Odgarnięcie włosów za pomocą materiałowej opaski jest praktycznie i pełne uroku!