Popularne

kosiarka

Jak wybrać kosiarkę spalinową do 1000 zł?

Pielęgnacja trawnika to jeden z podstawowych zabiegów w ogrodzie, jaki musimy wykonywać co dwa lub trzy tygodnie – w zależności od pogody i tempa wzrostu trawy. Największą trudność z zadbaniem o murawę mają właściciele rozległych ogrodów, gdzie niemożliwe jest skorzystanie z klasycznej kosiarki elektrycznej. Odpowiedzią jest sprzęt spalinowy, który jest niezależny od źródeł prądu. Kosiarka tego typu nie musi być droga, o czym przekonacie się, czytając nasz poradnik.

Moc kosiarki

Niezależnie od modelu kosiarki, najważniejszym elementem stanowiącym o jej wydajności i efektywności jest moc. Zbyt słaby silnik nie poradzi sobie na przykład z gęstą lub wysoką trawą, a po paru godzinach koszenia może po prostu odmówić posłuszeństwa. Decydując się więc na zakup kosiarki spalinowej, dobierzcie moc silnika do powierzchni działki oraz jej ukształtowania. Informacje te przekażcie sprzedawcy, który dobierze optymalne parametry urządzenia. Z silnikiem, a konkretnie z jego mocą, wiążą się też przyszłe koszty eksploatacyjne.

Warto bowiem zwrócić uwagę, że inwestycja w kosiarkę to nie tylko cena jej zakupu, ale przede wszystkim eksploatacja. Im większa moc silnika, tym więcej paliwa potrzebuje, a to z kolei wiąże się ze wzrostem wydatków związanych z zakupem oleju napędowego. Czy da się osiągnąć kompromis, kupując wydajną kosiarkę i jednocześnie oszczędną? Tak, jest to możliwe, pod warunkiem, że wybierzecie sprzęt markowy. Wiele uznanych na świecie firm produkuje kosiarki łączące w sobie obie wspomniane cechy, czyli wydajność i oszczędność. W zakupie tego typu sprzętu pomoże pożyczka bez BIK.

Jakość

Pamiętajcie też, że im tańsza kosiarka, tym niższa jej jakość. Nie jest to oczywiście zależność występująca zawsze, jednak istnieje duża szansa, że sprzęt bardzo tani nie będzie trwały. Przed zakupem zweryfikujcie więc zastosowane podzespoły. Nie chodzi o rozkładanie sprzętu na czynniki pierwsze, ale sprawdzenie na przykład rodzaju silnika, jego producenta, określenie materiału, z jakiego wykonano noże tnące czy obudowę. Warto też po prostu dotknąć kosiarki, chwilę ją poprowadzić w sklepie, aby stwierdzić, czy jest solidnie wykonana.

Często różnica w cenie pomiędzy modelem z niższej półki a bardzo dobrą kosiarką jest niewielka i sięga kilkuset złotych. W tym przypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup droższego sprzętu, w czym pomoże pożyczka bez BIK, aby uniknąć w przyszłości kłopotów z częstymi awariami.

Dodaj komentarz