Popularne

biurko

Czy biurko powinno stać pod oknem? Jak ustawić biurko?

Biurko to w trakcie pracy nasz mikroskopijny dom. Przestrzeń biurka, a także jego usytuowanie powinno dostarczać nam inspiracji i wspomagać kreatywność, a także koncentrację. Czy dobrym pomysłem jest ustawienie biurka pod oknem? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Czy biurko może stać pod oknem?

Przy biurku spędzamy co najmniej kilka godzin dziennie. Zależnie od rodzaju wykonywanej przez nas pracy, biurko może być duże, szerokie, wąskie lub wzbogacone o różnego rodzaju elementy. Powinno być także odpowiednio ustawione.

Wiele osób zastanawia się, czy można ustawić biurko pod oknem? Jak się okazuje jest to całkiem dobry pomysł. Dokładniej,  jak ustawić biurko względem okna doradza www.biurka.com.pl. Odpowiednia lokalizacja biurka jest kluczowa, jeśli chcemy, aby nasza praca była efektywna, oraz abyśmy czuli się dobrze.

Co daje postawienie biurka pod oknem?

Ustawienie biurka pod oknem ma dużo plusów. Przede wszystkim, podczas pracy biurowej bardzo męczą się oczy. Zaleca się, aby co godzinę zrobić sobie 5 minut przerwy, podczas których oczy odpoczną. Należy wtedy popatrzeć w dal lub zawiesić wzrok na czymś zielonym. Taka higiena wzroku to absolutna podstawa. Jak łatwo można się domyślić, okno przy biurku bardzo pomaga w realizowaniu tych zwyczajów. Jeśli mamy widok na zielone tereny, możemy wykorzystać jego możliwości jeszcze lepiej.

Biurko przy oknie to także dobre światło i przewiew, która przyda się zwłaszcza w gorące dni. Zarówno dobre oświetlenie, jak i możliwość wpuszczenia do pomieszczenia nieco świeżego powietrza wspomagają koncentrację.

Biurko pod oknem jednak może mieć kilka minusów. Jeśli budynek, w którym mieszkamy czy pracujemy usytuowany jest przy ruchliwej ulicy, hałas może przeszkadzać nam w pracy. Warto w tym przypadku zainwestować w dobre szyby, które nie będą przepuszczały gwaru.

Innym problemem może być ostre światło, które może zakłócać nam pracę. Sposobem, aby sobie z tym poradzić jest zainstalowanie rolet lub żaluzji.

Jak urządzić przestrzeń wokół biurka?

Biurko ustawione przy oknie może mieć dużo pozytywów. Oprócz tego warto jest jednak zadbać o całe otoczenie biurka, które jeszcze bardziej wspomoże nas w wykonywaniu codziennych zadań.

Każde biurko powinno charakteryzować się przestrzenią, która umożliwi organizację pracy. Jednak ważny jest także wspomniany już powyżej odpoczynek oczu – otoczenie biurka powinno więc być jak najbardziej harmonijne i relaksujące. Wszelkie kwiaty doniczkowe są więc wskazane. Im bardziej zielono, tym łatwiej i przyjemniej będzie pracowało się przy biurku.

W upały sprawdzi się także wentylator, który schłodzi powietrze. To istotny element, pozwalający na prawidłowe i zdrowe funkcjonowanie.

Co jeszcze powinno znaleźć się w otoczeniu biurka? Łagodne kolory ścian, tablica korkowa i dużo przestrzeni. Elementy te uprzyjemnią nam pracę i sprawią, że wyjdziemy z niej zrelaksowani.