Popularne

dom

Jak szybko sprzedać dom?

Planujesz sprzedać dom i zastanawiasz się jak to zrobić, by w miarę szybko poszło? Warto wiedzieć, jak się do tego przygotować, by zwiększyć swoje szanse na rynku oraz uniknąć kilku podstawowych i często popełnianych błędów.

Jak długo trwa sprzedaż domu?

To, w jakim czasie sprzeda się wystawiony w ogłoszeniu dom, będzie zależało od wielu czynników. Przede wszystkim bardzo ważne jest właściwe przygotowanie i zaprezentowanie nieruchomości, aby potencjalni kupcy się nią zainteresowali. Wiele osób popełnia błędy już na etapie tworzenia ogłoszenia, co sprawia, że sprzedaż taka może potrwać bardzo długo. Jeżeli jednak postaramy się o dobry opis, zdjęcia czy rozsądną cenę, wówczas czas ten może się skrócić, zwłaszcza gdy jeszcze lokalizacja jest bardzo dogodna. Nie da się więc dokładnie określić, ile to potrwa – od momentu wystawienia głoszenia do pojawienia się kupca może minąć od kilku dni, do nawet kilku miesięcy czy lat.

Jak sprzedać dom?

Sprzedaż domu wcale nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim trzeba podejść do tematu poważnie i dobrze się do tego przygotować, także pod względem formalnym. Jak sprzedać dom krok po kroku wyjaśnia www.artvocado.pl, pokazując  między innymi, na co powinno się zwrócić szczególną uwagę. Wiele osób decyduje się na samodzielne przygotowanie takich ogłoszeń, choć zdarzają się i tacy, którzy stawiają na profesjonalne wsparcie biur nieruchomości. Należy pamiętać, że dopłata za taką usługę nie zawsze gwarantuje szybszą sprzedaż.

Jak wycenić dom?

Pierwsze, na co zwracają uwagę potencjalni kupcy to cena nieruchomości. Warto do tego tematu podejść na spokojnie i właściwie wycenić dom oraz ziemię na której stoi. Zbyt zawyżona lub zaniżona może łatwo zniechęcić. Warto więc sprawdzić, za ile idą nieruchomości w naszej okolicy, albo zgłosić się do rzeczoznawcy, który ustali odpowiednią kwotę. Dobrze też uwzględnić możliwość negocjacji, co pozwoli na obniżenie ceny w razie potrzeby, co zazwyczaj stanowi większą zachętę dla potencjalnego nabywcy.

Wygląd domu, a szanse na jego sprzedaż

Nic tak nie zniechęca do zakupu domu, jak fakt, iż jest on zaniedbany i zagracony. Niestety często pojawiającym się błędem wśród sprzedających jest fakt, iż do ogłoszeń wstawiają kiepskiej jakości zdjęcia, na których w dodatku widać bałagan. Należałoby do tego podejść bardziej profesjonalnie i zwrócić uwagę na to, jak prezentuje się wnętrze, a także otoczenie, zwłaszcza gdy robi się zdjęcia ogrodu. Chcesz sprzedać dom? Przygotuj go do tego, aby mógł się dobrze prezentować. Chodzi tutaj nie tylko o sprzątanie, ale też i wymianie niektórych elementów na nowe.

Opis domu ma znaczenie

Oprócz zdjęć warto też postarać się o właściwy opis, to znaczy, że należy dokładnie nakreślić, jak wygląda dom, jakie ma funkcjonalności, a także jakie jest jego otoczenie. Dla klienta z pewnością istotna będzie informacja o powierzchni, ilości pomieszczeń czy ich rozkład oraz w jakim stanie się znajdują. Dobrze jeżeli poinformuje się o wszystkich przeprowadzonych pracach i naprawach i zdecydowanie lepiej trzymać się faktów. Ważne jest też otoczenie, odległość do sklepów, przystanków, miejsc publicznych i punktów oświatowych.

Dodaj komentarz