Popularne

solar

Gdzie znaleźć odpowiednia firmę do montażu fotowoltaiki w domu jednorodzinnym?

Decyzja o zainstalowaniu fotowoltaiki w domu jednorodzinnym to świetny sposób na zredukowanie kosztów utrzymania i jedna z najlepszych decyzji inwestycyjnych. To, czy będziesz zadowolony z jej funkcjonowania i czy faktycznie jej wydajność będzie zgodna z oczekiwaniami, w dużej mierze zależy od tego, kto i w jaki sposób wykona jej instalację. Jak znaleźć odpowiednich instalatorów, którzy wykonają instalację zgodnie z zasadami, co pozwoli na bezproblemową eksploatację?

Co można zrobić na etapie planowania domu?

Jeszcze na etapie projektowania i budowy domu można zrobić bardzo dużo, by ułatwić późniejszą instalację instalacji fotowoltaicznej. M.in. można umiejscowić dom w takim miejscu, by umieszczone na dachu panele nie były zakrywane przez drzewa i inne budynki. Sam dach warto zaprojektować w prostej formie, tak by uzyskać, jak największą powierzchnię płaską – m.in. rezygnując z dodatkowych okien i gołębników. Znacznie łatwiej będzie wówczas zamontować panele i będzie to związane z o wiele niższymi wydatkami. Nawet samo pokrycie dachowe warto wykonać z materiałów, na których łatwiej będzie zainstalować panele fotowoltaiczne. Tu najlepiej sprawdzą się tańsze pokrycia jak np. gonty bitumiczne czy blacha trapezowa, czy rąbkowa. Nie ma większego sensu dokładać do drogich i efektownych materiałów na dach skoro jego znaczna część będzie zakryta panelami. 

Waga właściwego montażu 

Jeśli przechodzisz już do etapu montażu instalacji na Twoim domu, to bardzo ważne jest byś wybrał odpowiednią ekipę instalacyjną, która rzeczywiście będzie znała się na tego rodzaju instalacjach i będzie w stanie pomóc Ci w doborze odpowiedniego rozwiązania. Jeśli nie znasz nikogo zaufanego, to możesz skontaktować się z zespołem energetyka polska, który podpowie Ci, kto w Twojej okolicy jest godny zaufania (możesz napisać mail i bez problemu uzyskać stosowne informacje). Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie tylko moc, ale również sposób zainstalowania będzie odpowiedni do Twoich potrzeb i warunków. 

Wszystkie detale, począwszy od miejsca, w którym będzie zainstalowany falownik, mają istotne znaczenie dla funkcjonowania całej instalacji. Moduł ten powinien być zainstalowany możliwie blisko rozdzielni głównej budynku, ale również niezbyt daleko od paneli. Z uwagi na emitowany hałas należy również rozważyć umieszczenie go możliwie daleko od okien wylotów wentylacji. 

Sama instalacja elektryczna w budynku, który korzystał będzie z fotowoltaiki, powinna być wykonana z uwzględnieniem dodatkowych elementów, które będą do niej podłączone – chodzi tu m.in. o zabezpieczenie przeciwprzepięciowe, nadmiarowo-prądowe, a także dodatkowy licznik przeznaczony do współdziałania z falownikiem. Firma, która podejmie się zaprojektowania i wykonania instalacji w Twoim domu, powinna nie tylko brać pod uwagę plany związane z instalacją fotowoltaiczną, ale także wykorzystywać odpowiednie materiały, które zapewnią wymaganą wydajność i nie będą sprawiały problemów w przyszłości. 

Postaw na doświadczenie i sprawdzone rozwiązania!

Panele fotowoltaiczne to inwestycja na najbliższe 20-30 lat. Z tego względu decydując się na ten ważny krok, jakim jest fotowoltaika dla domu, warto upewnić się co do tego, że zarówno materiały i podzespoły, jak i montaż będą najwyższej jakości. Tylko w takim wypadku możesz liczyć na uniknięcie problemów z gwarancją i długoletnią bezproblemową eksploatację. Decydując się na energię słoneczną, możesz przez dekady oszczędzać na energii elektrycznej i mieć satysfakcję z działania proekologicznego. 

Dodaj komentarz