Popularne

Dlaczego warto zainwestować w taras drewniany

Dlaczego warto zainwestować w taras drewniany?

Dziś tarasy coraz częściej stają się nieodłącznym elementem domów jednorodzinnych. Przyklejone do budynku lub ustawione gdzieś w ogrodzie pozwalają na miłe spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Ich funkcjonalność doceniają nie tylko dorośli, ale także dzieci. Jeśli Ty też planujesz go zbudować, zapewne wiesz, że do wyboru masz wiele materiałów, w tym drewno. Dlaczego warto wybrać właśnie je, stawiając drewniany taras? Sprawdź już teraz!

Drewno to przede wszystkim unikalny urok

Nie da się ukryć, że największą zaletą drewna jest po prostu jego urokliwość. To materiał naturalny, którego wyglądu nie da się w żaden sposób podrobić. Jest przyjemny dla oka, a do tego świetnie komponuje się z każdą zabudową, zarówno klasyczną, jak i nowoczesną. Co ważne, dobrze zakonserwowane drewno może charakteryzować się długowiecznością, a szczególnie gdy postawisz na deski wykonane z gatunków egzotycznych.

Warto również dodać, że konstrukcja drewniana gwarantuje wysoki komfort termiczny. W chłodniejsze dni taras ma przyjemną temperaturę, przez co spędzanie na nim czasu jest przyjemne. Z kolei latem w czasie upałów deski tarasowe nie nagrzewają się nadmiernie. Dzięki temu można po nich swobodnie chodzić na boso.

Naturalne drewno czy kompozyt – co wybrać?

Osoby zastanawiające się nad budową tarasu drewnianego często myślą o postawieniu na materiały kompozytowe. To nic innego, jak mączka drzewna zmieszana z różnymi tworzywami sztucznymi. Takie połączenie sprawia, że deski są całkowicie niepodatne na działanie wilgoci. Jednak niestety musisz mieć świadomość tego, że choć kompozyt stara się imitować naturalne drewno, tak daleko mu do tego wyglądu.

Kompozyt jest trwały, ale dość szybko blaknie wystawiony na intensywne promieniowanie UV, a do tego mocno nagrzewa się na Słońcu. Do tego stawiając na takie deski zwróć uwagę na ich jakość. Okazuje się, że najtańsze materiały tego typu są łatwopalne!

Deski z naturalnego drewna mają swój unikalny charakter, są piękne, solidne i łatwe w obróbce. Przy odrobinie zaangażowania i regularnej konserwacji zyskujesz pewność, że konstrukcja drewnianego tarasu przetrwa wiele długich lat.

Wygląd tarasu drewnianego dopasujesz do własnych potrzeb

Może się wydawać, że drewno to materiał dość jednolity, ale nic bardziej mylnego. Na rynku znajdziesz deski tarasowe wykonane z rodzimych gatunków drzew, pochodzących z odleglejszych zakątków świata, jak i nawet egzotyczne. Każdy z nich ma unikalny wygląd, własny rozkład słojów, a do tego różnorodne barwy. Kolorystyka jest szczególnie imponująca w przypadku egzotyki. Co więcej, takie deski są naturalnie bardzo dobrze zabezpieczone przed działaniem trudnych warunków atmosferycznych. Choć sporo droższe, inwestycja w nie jest opłacalna, gdyż konstrukcja tarasu może wytrzymać w świetnym stanie nawet dziesięciolecia.

Oczywiście drewno można z powodzeniem malować, a wybór farb i ich kolorów jest wręcz ogromny. Wszystko to sprawia, że dopasowanie wyglądu tarasu do własnych potrzeb, stylu ogrodu oraz budynku nie stanowi żadnego problemu.

Kupuj wysokiej jakości deski tarasowe

Jak widzisz, taras drewniany ma wiele zalet i jeśli zastanawiasz się nad wyborem materiału, z którego wybudujesz taką konstrukcję, powinieneś poważnie rozważyć drewno. Jeśli chcesz, aby obiekt pięknie się prezentował i był solidny, deski tarasowe zamawiaj w sprawdzonym miejscu np. w sklepie internetowym pod adresem: https://hardwood.pl. W sklepie znajdziesz najlepsze drewno na taras w konkurencyjnych cenach.

Dodaj komentarz