Popularne

ławy drewniane

Czy warto zainwestować w ławę drewnianą?

Salon jest zawsze najważniejszym punktem w całym domu. Niezależnie od tego, czy posiadamy małe mieszkanie w bloku, czy duży dom jednorodzinny to zawsze musimy pamiętać o odpowiedniej aranżacji wnętrza, aby wszyscy domownicy chcieli w nim spędzać czas.

Koniecznym i wygodnym meblem jest zawsze stół. Obecnie bardzo dużą popularność zdobywają ławy drewniane, które świetnie się prezentują i posiadają wiele cennych zalet.

Z czego produkuje się ławy drewniane?

Drewniana ława najczęściej wykonana jest z wysokiej jakości drewna litego sosnowego. Materiał ten charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz lekkością. Taki stół jest niezwykle praktyczny i nadaje pomieszczeniu estetycznego wyglądu. Jego głównym zadaniem jest to, aby podkreślał charakter wnętrza i spełniały podstawowe funkcje.

Na rynku możemy znaleźć modele wykonane w różnej kolorystyce, w obszernej gamie wykończenia, w prowansalskich kształtach oraz zaprojektowane w stylu retro, industrialnym albo loftowym.

Jakie są największe zalety ław drewnianych?

Dzięki temu, że ława drewniana zrobiona jest w całości z litego drewna to idealnie sprawdza się dla dzieci oraz osób z alergiami. Ma właściwości antystatyczne, co powoduje, że nie osadza się na niej kurz.

Największe zalety ław drewnianych to przede wszystkim solidna konstrukcja, gwarancja trwałości oraz użytkowania na wiele lat. Dodatkowo stół posiada elegancki design, dzięki czemu nigdy nie wyjdzie z mody. Sprawdzi się zarówno w tradycyjnym wnętrzu, jak i nowoczesnym. W sklepie https://mebledoktor24.pl/41-stoly-i-lawy możemy znaleźć ławy drewniane wykonane w różnej formie. Mogą być małe i duże, kwadratowe i prostokątne albo owalne.

Jak dobrać ławę drewnianą do salonu?

Najczęściej osoby decydujące się na zakup ławy drewnianej, potrzebują takiego mebla do salonu. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest model uniwersalny, z solidnymi metalowymi nogami, malowanymi proszkowo, który świetnie sprawdza się w każdym salonie bez względu na styl.

Do wnętrza urządzonego w stylu skandynawskim świetnym pomysłem jest zamówienie ławy przypominającej pień drewna. Do takiego pomieszczenia pasować będą także proste, lekkie ławy z drewnianym blatem.

Do małych pomieszczeń bardzo dobrym modelem jest ten z wysuwaną szufladą, gdzie będziemy mogli przechowywać rzeczy używane od czasu do czasu. Półeczka posłuży także do trzymania w niej obrusów, którymi nakrywamy stół podczas odwiedzin gości.

Jeśli nie wiemy, na którą drewnianą ławę się zdecydować to zawsze warto zapytać się w obsłudze klienta w sklepie meblarskim, gdzie otrzymamy fachowe doradztwo. W ten sposób najszybciej dopasujemy stół z drewna do małego czy dużego pomieszczenia, a także konkretnego stylu, w jakim mamy urządzony salon.