Popularne

kelnerka praca oferty

Czy warto zatrudnić się jako kelnerka?

Dla osób poszukujących zatrudnienia na stanowisku kelner oferty pracy są jednymi z najczęściej powtarzających się w dużych miastach, ale również w miejscowościach turystycznych, chętnie obleganych w sezonie letnim. Praca kelnera należy do bardzo szczególnych, ale okazuje się, że wiele osób ma za sobą taki właśnie epizod zawodowy. Czy warto skusić się i pracować jako kelnerka?

Praca kelnerki – specyfika

Kelnerka to osoba zatrudniona do płynnej, profesjonalnej obsługi gości w restauracji serwującej dania a’la carte. Cały czas jest w ruchu, musi nienagannie wyglądać i perfekcyjnie porozumiewać się z klientami. W niektórych miejscowościach, w których nie brak turystów z zagranicy, wymogiem jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego – najczęściej jest to angielski. Na tym stanowisku bardzo ważna jest nie tylko znajomość zasad etykiety i poprawnego serwowania dań, ale również bezbłędna komunikacja z kuchnią i barem oraz znajomość całego asortymentu restauracji, aby móc jak najlepiej poradzić sobie z polecaniem gościom poszczególnych dań. Pracę tę wykonuje się najczęściej w godzinach popołudniowych, choć niektóre restauracje czynne są przez większość doby, od rana do późnego wieczora. To sprawia, że kelner może liczyć na elastyczność godzin pracy. A zarobki? Są bardzo płynne – najczęściej kelnerki mogą liczyć na podstawę plus napiwki od zadowolonych klientów, co w szczycie sezonu pozwala im naprawdę dobrze zarobić.

Dla kogo jest to dobra praca?

Oferty pracy na stanowisku kelnerki najczęściej kieruje się do osób młodych – energicznych, wytrzymałych fizycznie, nawet bez jakiegokolwiek doświadczenia zawodowego. Podstaw obsługi kelnerskiej z łatwością można się nauczyć, dlatego jest to praca dobra dla początkujących – na przykład maturzystów szukających zatrudnienia w letniej przerwie przed studiami. Praca kelnerki może być też z powodzeniem łączona ze studiowaniem w trybie dziennym. Wówczas można pracować popołudniami i wieczorami, co pozwala wielu studentom utrzymać się na studiach w dużym mieście. Wiele osób jednak bardzo lubi ten zawód i pracuje w nim nawet po wielu latach. To przede wszystkim zasługa możliwości ciągłego obcowania z ludźmi, szlifowania języków obcych, ale również dobrego zarobkowania – gdy pracy jest dużo, można liczyć na naprawdę wysokie napiwki, co często motywuje do pozostania w jednej restauracji na długie lata.

Kelner oferty pracy – jak szukać?

Jeśli myślisz o pracy jako kelner oferty pracy znalezione na dryg.pl powinny Ci w zupełności wystarczyć, aby otrzymać kilka propozycji rozmowy kwalifikacyjnej. Wykaż się na niej jako osoba kulturalna, pełna energii i uśmiechnięta, gdyż właśnie takich poszukuje się jako kelnerki w restauracjach. Jeśli nawet podstawowa pensja wydaje Ci się niewystarczająca, nie zrażaj się – ponieważ często w tym zawodzie można liczyć na premie oraz napiwki. Znajdź pracę w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, do której będziesz mieć łatwy dojazd i wybierz spośród interesującą Cię formę zatrudnienia – na etat, pół etatu, na umowę o pracę lub zlecenie. Gdy się rozejrzysz, zauważysz, że wokół jest mnóstwo ciekawych miejsc pracy, w których możesz zdobyć doświadczenie jako kelnerka, a może nawet zostać na dłużej!