Popularne

magazyn samoobsługowy

Chcesz wynająć magazyn samoobsługowy? Oto co musisz wiedzieć!

Usługa self storage polegająca na wynajmie powierzchni magazynowych w specjalnie do tego przystosowanych obiektach cieszy się w Polsce bardzo dużą popularnością. Jeśli przymierzasz się do skorzystania z niej, najpierw dowiedz się na jej temat paru istotnych rzeczy.

Kto może wynająć magazyn samoobsługowy?

Usługa wynajmu magazynów samoobsługowych jest adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów komercyjnych. Nie ma więc znaczenia, czy ktoś szuka miejsca do przechowywania osobistych lub firmowych rzeczy – najważniejsze jest przestrzeganie zasad najmu określonych w umowie i regulaminie firmy specjalizującej się w wynajmowaniu omawianych powierzchni. Przy tej okazji pojawia się ważna uwaga: firmy z branży self storage działają w dużych miastach, m.in. w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Magazyn da się więc wynająć tylko tu.  

Jakie powierzchnie są dostępne?

Dużą zaletą usługi self storage jest możliwość wynajęcia małych boksów o powierzchni już od 1 m kw. Oczywiście dostępne są także i większe magazyny, niemniej trzeba się dobrze zastanowić, jaki dokładnie metraż będzie adekwatny do konkretnych potrzeb. W przypadku przeprowadzki, remontu czy wyjazdu na dłuższy czas zwykle wystarczające okazują się mniejsze magazyny.

Na jak długo można wynająć magazyn samoobsługowy?

Magazyny samoobsługowe są wynajmowane zarówno na długi, jak i na krótki termin. W poszczególnych firmach obowiązuje minimalny okres najmu, np. w Kangu Self Storage jest to 7 dni. Przeważnie umowa zawierana jest na czas nieokreślony z opcją wymówienia jej w dowolnym momencie przez obie strony – oczywiście z zachowaniem okresu wypowiedzenia.

Ile kosztuje wynajęcie magazynu samoobsługowy?

Koszt wynajmu magazynu samoobsługowego nie jest duży. Stawki są przystępne nawet dla klientów dysponujących skromniejszym budżetem. W Polsce za wynajęcie boksu o powierzchni 1 m kw. trzeba zapłacić średnio ok. 100 zł netto za miesiąc, niemniej ostatecznie wszystko zależy od lokalizacji magazynu i jego powierzchni oraz od długości najmu.

Dodaj komentarz