Popularne

basen ogrodowy

Ogrodowy basen dla dziecka – jak wybrać najlepszy?

Basen w ogrodzie to mnóstwo radości dla całej rodziny i doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu w upalne dni letnie. Każdy, kto ma dzieci, zastanawia się nad wyborem odpowiedniego modelu – oto kilka wskazówek, które pomogą kupić najlepszy basen dla dziecka.

Basen ogrodowy dla dziecka – adekwatnie do wieku

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru ogrodowego basenu dla dziecka jest wiek pociechy. Dla najmłodszych maluchów przeznaczone są zwykłe baseny dmuchane. Są niewielkie i nie trzeba wlewać do nich dużo wody. Jest to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Taki basen można szybko złożyć i zabrać np. na wakacje. Przyda się na wczasach czy na działce rekreacyjnej. W przypadku starszych dzieci przyda się basen rozporowy lub stelażowy. Zarówno baseny rozporowe, jak i stelażowe, mają sporo zalet – odznaczają się wysokimi walorami użytkowymi.

Basen ogrodowy dla dziecka – postaw na jakość

Kupując basen dziecięcy do ogrodu, warto zwrócić uwagę na jego jakość. Konsultanci ze sklepu S-MUMO polecają produkty sygnowane markami znanych i sprawdzonych producentów, którzy mają duże doświadczenie w tej branży i doskonale znają rynkowe trendy. Przykładają oni dużą wagę do jakości swoich wyrobów potwierdzonej stosownymi certyfikatami. Bezpieczeństwo dziecka to absolutny priorytet – na tym się nie oszczędza. Solidne baseny są wykonane ze świetnych gatunkowo materiałów wyróżniających się dobrą trwałością i wytrzymałością. Z ewentualnymi uszkodzeniami można sobie szybko poradzić za pomocą specjalnych zestawów naprawczych.

Basen ogrodowy dla dziecka – o tym pamiętaj!

Podczas kąpieli w basenie dziecko musi mieć zapewnioną opiekę dorosłych. Nie wolno też zostawiać pociechy samej bawiącej się w pobliżu basenu bez stosownego nadzoru. Jeżeli maluch dopiero uczy się pływać, należy koniecznie zadbać o jego komfort – tu bardzo pomocne okazują się różne akcesoria takie jak np. dmuchane rękawki czy koła. W przypadku basenów stelażowych i rozporowych niezbędny jest też zakup drabinki ułatwiającej dostanie się do zbiornika.