Popularne

rekuperator

Kupujesz rekuperator? Dodatkowe funkcje zwiększą komfort użytkowania!

Rekuperator powietrza to urządzenie, dzięki któremu powietrze w domu jest świeże, czyste, a na dodatek ogrzane ciepłem powietrza wywiewanego. Oprócz właściwego doboru rekuperatora o odpowiednich parametrach nie mniej istotne są funkcje dodatkowe, które umożliwiają jego wygodne użytkowanie. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze rekuperatora?

Rekuperatory powietrza coraz częściej stanowią standard nowobudowanych, energooszczędnych domów. Dzięki nim można zaoszczędzić na ogrzewaniu, a co więcej – sprawić, że powietrze w domu będzie pozbawione kurzu, owadów, a także pyłów zawieszonych tak szkodliwych dla naszego zdrowia, z którymi zmagamy się głównie jesienią i zimą.

Rekuperator powietrza. Parametry, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem

Wybór odpowiedniego rekuperatora przekłada się na jego sprawność i efektywność działania, a co za tym idzie – komfort codziennego użytkowania. Duże znaczenie ma m.in. wymiennik ciepła, który nie bez powodu nazywany jest sercem urządzenia. To od jego jakości i rodzaju (istnieje m.in. wymiennik przeciwprądowy, obrotowy lub krzyżowy) zależy efektywność pracy całego systemu. Przy zakupie warto zwrócić także uwagę na sprawność rekuperatora, która wpływa na odzysk ciepła, a więc generowane oszczędności, oraz na wydajność urządzenia (im wyższa, tym lepiej). Istotne znaczenie mają także wentylatory, filtry powietrza i elektronika urządzenia, która pozwala na sterowanie pracą centrali.

Przed zakupem rekuperatora powinno się też wziąć pod uwagę to, czy wentylatory są niskoenergetyczne i czy ich praca jest cicha. Nowoczesne urządzenia, dostępne m.in. na stronie https://www.defro.pl/k,65,rekuperatory.html, zostały wyposażone w szereg dodatkowych udogodnień takich jak np. możliwość różnych sposobów montażu (stojący, ścienny bądź podwieszany), specjalny system antyzamrożeniowy czy panel dotykowy. Praktyczne w zastosowaniu są także klapy rewizyjne umiejscowione z obu stron rekuperatora, dzięki którym mamy łatwiejszy dostęp do czynności kontrolnych.

Montaż rekuperatora. Postaw na profesjonalizm!

W trakcie montażu urządzenia i rozprowadzania instalacji warto skorzystać z usług specjalistów. Wiele firm produkujących rekuperatory oferuje także profesjonalne doradztwo, konsultacje w trakcie budowy i montażu oraz pomoc przy uruchomieniu i regulacji systemu. Rekuperator to inwestycja na długie lata. Z tego względu nie warto kupować najtańszych urządzeń, które mogą nie tylko nie spełnić naszych oczekiwań, ale także przysporzyć kłopotów podczas użytkowania.

Dodaj komentarz