Popularne

meble

Kupujemy meble do domu

Gdy wykańczamy nowe mieszkanie, po tym, jak wykonamy pokrycia podłóg i ścian, zadbamy o oświetlenie, wykonamy prace remontowe w kuchni i łazience, przychodzi czas na dobór mebli. Do każdego pomieszczenia, będziemy potrzebowali kupić innego typu meble, które powinny być solidne i trwałe.

Meble na korytarz

Korytarz to wbrew pozorom bardzo ważne pomieszczenie w domu, bo właśnie tutaj goście wyrabiają sobie pierwsze wrażenie na temat wnętrz. Jest to pomieszczenie bardzo istotne również ze względów komunikacyjnych, dlatego należy je odpowiednio zaprojektować pod względem usytuowania mebli. Z całą pewnością w przedpokoju powinna znaleźć się duża szafa wnękowa, w której będzie miejsce na wieszanie odzieży wierzchniej oraz kilka półek i szuflad. Ponadto w przedpokoju trzeba zadbać o szafki na buty i umieszczenie kilku wieszaków.

Meble do salonu

Odwiedzając dobry sklep z meblami szybko przekonamy się, że oferowany jest bardzo duży wybór ciekawych i ładnych mebli do salonu (więcej tutaj). Na pewno trzeba będzie wybrać dużą i wygodną kanapę, która może być pokryta skórą, welurem lub inną trwałą tkaniną. Obok kanapy zwykle stawiamy niewielki stolik kawowy. W salonie bardzo przydadzą się także meble okalające sprzęt RTV. Obecnie dużym powodzeniem cieszą się meble modułowe, gdyż można je dostosować do każdej przestrzeni. Meble nie muszą znajdować się w jednym ciągu. Jeśli mamy życzenie, możemy oddzielnie postawić sobie komodę czy przeszkloną witrynę w rogu pokoju.

Meble do łazienki

Dobry sklep z meblami zaoferuje nam także ciekawe i ergonomiczne szafki do łazienki. Warto tutaj postawić na zamknięte szafki podwieszane, które mają w środku kosz na bieliznę. Dzięki szafkom podwieszanym łazienka wydaje się optycznie większa i łatwiej jest myć podłogę. W łazience można też powiesić płytkie, zamykane szafki w których ukryjemy kosmetyki.

Meble do sypialni

W każdej sypialni powinno znaleźć się duże i wygodne łóżko. Bardzo często można też razem dokupić tapicerowany zagłówek na ścianę. Ponadto w sypialni warto mieć dużą szafę na bieliznę pościelową oraz toaletkę dla pań.

Meble do kuchni

Jeśli chodzi o meble do kuchni to można postawić na zabudowę wykonaną na wymiar albo odwiedzić dobry sklep z meblami i kupić gotowy zestaw czy kuchenne meble modułowe. Każdy z tych wariantów ma swoje wady i zalety, ważna jest natomiast to, aby tak zagospodarować kuchnię, żeby praca w niej była wygodna i przyjemna. Warto też skorzystać z usługi montażu mebli kuchennych, która jest dostępna w wielu sklepach.

 

Dodaj komentarz