Popularne

krzew owocowy

Krzewy owocowe – sposób na piękny ogród

Coraz częściej, osoby prowadzące działkę lub dbające o przydomowy ogródek decydują się na to, by posadzić krzewy owocowe. Dlaczego warto zaplanować i przeprowadzić takie sadzenie? Własne owoce zrywane z krzewów, o które samemu dbamy, to wspaniałe bogactwo witamin, a także głębia smaku i aromatu. Jednym z podstawowych powodów, dla których tak często decydujemy się na wzbogacenie działki o owocujące krzewy jest fakt, że wyhodowane samodzielnie owoce są o niebo zdrowsze od tych, które pochodzą ze sklepowych półek.

Kiedy mamy własne krzewy owocowe, nie musimy nigdzie przechowywać plonów natury – możemy od razu je zjeść na surowo lub wykorzystać do uzyskania zdrowych, domowych przetworów. Nie ulega wątpliwości, że z własnych krzewów owocowych można uzyskać owoce, które są smaczniejsze, bardziej soczyste, wyraziście kolorowe i zapewniają całą gamę witamin oraz związków odżywczych. Warto więc wzbogacić swój ogródek o te cenne skarby.

Popularne rodzaje krzewów owocowych

W ofercie drzewka-faworytka.pl znalazło się wiele wspaniałych krzewów owocowych. Do najczęściej wybieranych przez klientów, należą borówka amerykańska (bluejay, bonus, chandler, nelson lub darrow), jeżyna bezkolcowa, agrest, porzeczka, malina oraz dereń jadalny. To zaledwie kilka przykładów krzewów, które doskonale sprawdzą się na działce lub w ogródku przydomowym. Planując krzewy owocowe, warto postawić na różne ich rodzaje. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się doskonałym smakiem owoców, a także własnoręcznie przygotowywać różne przetwory. Koniecznie należy zaznaczyć, że kupno krzewów owocowych i dbanie o nie, w ostatecznym rozrachunku okaże się dużo tańsze niż kupno owoców w sklepie. Krzewy potrafią znakomicie obrodzić, a więc korzyści, jakie zapewniają są naprawdę ogromne!

Zdrowe krzewy to gwarancja dobrych owoców

Jeżeli zależy nam na tym, aby na działce lub w ogródku mieć własne owoce, warto zdecydować się na krzewy owocowe pochodzące z dobrego źródła. Zdrowe sadzonki, bardzo często szczepione i w donicach lub na pniu, same w sobie stanowią gwarancję tego, że szczep się przyjmie i zacznie obficie owocować. Jeżeli nie jesteśmy pewni, w jaki sposób posadzić dany krzew, warto zapytać o radę doświadczonego ogrodnika. Sama pielęgnacja i podlewanie to istotny element dbania o krzewy owocowe, dlatego nie należy zapominać o tych podstawowych zabiegach. Kluczowa jest jednak cierpliwość. Dzięki uprawie krzewów we własnym ogrodzie, zyskujemy bardzo wiele – mamy owoce, które są zdrowsze, smaczniejsze, a nawet tańsze niż te ze sklepu!