Popularne

kosiarka akumulatorowa bezszczotkowa

Kosiarka akumulatorowa – kiedy warto zdecydować się na zakup?

Mając ogród wiemy ile stałej i starannej pracy musimy wsadzić w jego pielęgnacje. Do tego celu przyda nam się kosiarkę, którą już mamy lub planujemy jej zakup. W sklepach spotkamy się z różnymi rodzajami oraz modelami owego urządzenia. Może to właśnie kosiarka elektryczna akumulatorowa będzie najlepszym wyborem z, którego będziemy zadowoleni, a nasza praca będzie dzięki temu w pełni komfortowa. Czy tak naprawdę jest? Odpowiadamy!!

Zalety kosiarki elektrycznej z napędem

Kosiarka elektryczna z napędem to rodzaj urządzenia idealnie sprawdzający się w niektórych pracach pielęgnacyjnych przeprowadzanych w ogrodzie. Jest zasilana prądem co za tym idzie nie emituje ona spalin wpływając korzystnie na środowisko oraz nasze zdrowie, gdyż nie musimy wdychać szkodliwych oparów. Istnieją jeszcze inne aspekty, które sprawiają, że kosiarka elektryczna ma przewagę nad kosiarką spalinową. Są to takie czynniki jak: lżejsza waga, łatwość w manipulowaniu oraz cichość pracy. Jest to np. Idealne rozwiązanie do koszenia trawy na osiedlu gdzie pracownicy koszą trawę pomiędzy budynkami, a niezbyt hałaśliwe działanie przyczyni się do kontynuacji dobrych relacji z sąsiadami.

kosiarka akumulatorowa bezszczotkowa

Słabości kosiarki elektrycznej

Kosiarka elektryczna jak z resztą reszta sprzętów elektrycznych nie jest pozbawiona jednak wad. Mimo wszystko urządzenie to kusi niższą ceną w porównaniu do modeli spalinowych jednak posiada dwa główne ograniczenia takie jak: mniejszy zasięg roboczy, gdyż ogranicza go obecność przewodu elektronicznego oraz możliwość przypadkowego najechania na kabel co grozi niebezpieczeństwem. Zachęcamy też do zajrzenia na stronę: narzedzia24na7.pl  

Kosiarka spalinowa z napędem – zalety i wady 

 Wady

1. Urządzenia tego typu są cięższe i głośniejsze od akumulatorowych i elektrycznych odpowiedników.

2.  Są to również droższe urządzenia pod kątem ceny jaką przyjdzie nam zapłacić za zakup owej kosiarki oraz kwoty za ewentualną naprawę usterek. 

3. Musimy też regularnie tankować dolewając do baku paliwo, a także nie możemy zapomnieć o wymianie oleju. 

Zalety 

1. Kosiarki spalinowe z napędem nie posiadają kabla tak samo, jak podkaszarka akumulatorowa co wiąże się z mniejszym ryzykiem przecięcia kabla a co za tym idzie nie dojdzie również do ewentualnego porażenia prądem.

2. Owe kosiarki są też wydajniejsze i znacznie lepiej radzą sobie z wysoką trawą. Dodatkowo niektóre modele mają podwyższane zawieszenie prze co wiedziemy wszędzie tam gdzie alternatywnymi urządzeniami się nie będzie dało. 

kosiarka akumulatorowa bezszczotkowa

Kosa akumulatorowa – czym się charakteryzuje?

Kosa akumulatorowa charakteryzuje się nie wielką wagą oraz generowany przez nią hałas do najgłośniejszych nie należy. Urządzenie to nie generuje spalin z, którymi mamy styczność korzystając ze sprzętu jakim jest kosa spalinowa. Będzie to więc idealne rozwiązanie pod kątem ekologi. 

Kosiarka akumulatorowa z napędem – zalety kosiarki elektrycznej bez jej podstawowych wad

Kosiarka akumulatorowa z napędem  to tak naprawdę wariant elektryczny zachowujący jego zalety przy jednoczesnym pozbyciu się części wad z, którymi w tym przypadku nie będziemy mieć styczności. Korzystając z kosiarki elektrycznej akumulatorowej nie spotkamy się już  z:

  1. Zagrożeniem jakie może się pojawić w wyniku najechania na kabel
  2. Koniecznością poruszania się tak, aby kabel był w naszym zasięgu
  3. Koniecznością stałego podpięcia całości do gniazdka
kosiarka akumulatorowa bezszczotkowa

Mamy za to styczność z następującymi zaletami:

  1. Zwiększa się zakres miejsca po jakim może poruszać się kosiarka
  2. Koszenie trawy przez brak kabla pomiędzy krzewami, drzewami to sama przyjemność

Należy jednak pamiętać, że sprzęty akumulatorowe mają mniejszą moc, a bateria nie da nam gwarancji tego, że będziemy mogli pracować bez przerwy, gdyż z czasem dojdzie do jej rozładowania warto więc mieć przy sobie pod ręką drugi akumulator. Jeśli mamy więc większą działkę to warto zastanowić się nad tym, czy będziemy mieli czas na to by czekać aż całość po naładowaniu znowu zacznie  działać, a także w momencie cięcia trawy dochodzi do zabrudzenia owego urządzenia dlatego też sama wymiana baterii może nie należeć do najprzyjemniejszych czynności. Kosiarkę akumulatorową zakupić powinniśmy więc w przypadku małej działki, gdzie wszystkie czynności będziemy mogli wykonać bez ładowania akumulatora w przeciwnym razie lepszym wyborem będzie sprzęt spalinowy lub elektryczny.