Popularne

pralka

Jak wybrać dobrą pralkę? Przydatne wskazówki

Pralka to niezbędny element wyposażenia w każdym domu. Dlatego też, jeśli planujemy kupić nowe urządzenie, powinniśmy zadbać, by spełniło wszystkie nasze wymogi. Dzięki temu pranie stanie się jeszcze prostsze. Na co więc warto zwrócić uwagę, by wybrać dobrą pralkę? 

Sklepy zapewniają nam obecnie niezwykle szeroką i różnorodną ofertę pralek. Z tego też powodu, jeśli mamy zamiar kupić nową maszynę piorącą, czeka nas sporo dylematów. Trudno bowiem podjąć decyzję, skoro mamy tak wiele możliwości. Co więcej, większość z nich jest naprawdę niezwykle kusząca. Dlatego, zanim ruszymy na podbój sklepów AGD, koniecznie powinniśmy zapoznać ze wskazówkami, które pomogą nam wybrać najlepszą pralkę dla nas. Bo przecież urządzenie to powinno być dopasowane przede wszystkim do naszych potrzeb. Sprawdźmy więc, na co należy zwrócić uwagę podczas takich zakupów? Które z parametrów pralki nie powinny nam umknąć podczas selekcji? Kupmy idealną pralkę do naszego domu. 

Pralka dopasowana do potrzeb — czyli jaką wielkość urządzenia wybrać? 

Zakup nowej pralki to spore przedsięwzięcie. Nie da się też ukryć, że wiąże się ono z równie pokaźnym wydatkiem. Dlatego też nie ma tu miejsca na pochopne decyzje. Powinniśmy bardzo dokładnie przemyśleć, jakiej pralki potrzebujemy. Na początek najlepiej po prostu weźmy do ręki notatnik i zapiszmy, czego oczekujemy od nowego urządzenia. Gotowe? A więc przejdźmy do konkretów! 

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze pralki, jest jej wielkość. Chodzi tu zarówno o jej gabaryty zewnętrzne, jak i ładowność. Dlaczego jest to aż tak istotne? Powody są dwa. Pierwszy z nich dotyczy komfortu robienia prania. Jeśli robimy pranie bardzo często, nawet codziennie, jego objętość nie jest z pewnością zbyt duża. W takim przypadku ładowność od 4 do 6 kg będzie wystarczająca. Natomiast w przypadku większych rodzin, czy też, gdy pierzemy po prostu duże ilości rzeczy jednorazowo, lepszym wyborem będzie pralka o ładowności od 7 do nawet 9 kg. 

Pamiętajmy, że ładowność pralki jest ściśle związana z rozmiarem bębna, co przekłada się natomiast na wielkość całego urządzenia. To bardzo ważne, szczególnie jeśli zamawiamy pralkę przez internet. Koniecznie upewnijmy się, czy sprzęt o wybranych gabarytach będzie dobrze prezentować się w wybranym miejscu. Co więcej, warto też sprawdzić, czy urządzenie zmieści się w drzwiach podczas wnoszenia. 

Sposób ładowania pralki — od góry, czy od frontu? 

Pralki dzielimy na te ładowane od góry i od frontu. Jeśli już na samym początku przeanalizujemy, która lepiej sprawdzi się u nas, bardzo ułatwimy sobie wybór, ponieważ nasz krąg poszukiwań zostanie w ten sposób zawężony. Pralki z drzwiczkami frontowymi czy pralki ładowane od góry – którą kupić? Oba te rozwiązania mają zarówno swe zalety, jak i wady. Zanim więc podejmiemy decyzję, koniecznie się z nimi zapoznajmy. 

Pralki ładowane od góry cechują się przede wszystkim swym niewielkim rozmiarem. Z tego też powodu rekomendowane są szczególnie do małych pomieszczeń. Jeśli w naszym mieszkaniu nie ma zbyt wiele wolnego miejsca, takie urządzenie sprawdzi się doskonale. Ładowanie od góry pozwala też ba bardzo łatwe wkładanie rzeczy do bębna. Słabą stroną takiego rozwiązania jest natomiast brak możliwości zabudowy oraz niemożność ustawienia w miejscu, nad którym znajduje się szafka lub półka. 

Pralki ładowane od frontu cieszą się większą popularnością. Ich wybór na rynku także jest liczniejszy. Do zalet takich pralek z pewnością zaliczyć należy ilość funkcji, w jakie są wyposażone. Takie modele są niezwykle zaawansowane pod względem technologicznym i zapewniają bardzo szeroki wybór parametrów. Dzięki temu z łatwością można dostosować te opcje do własnych potrzeb i wymagań. Frontowe drzwi pozwalają też na swobodną zabudowę urządzenia. 

Na jakie funkcje zwrócić uwagę przy kupnie pralki? 

Jeśli chcemy, by nasza nowa pralka zapewniała nam komfortowe i łatwe użytkowanie, przy jej wyborze powinniśmy zwrócić uwagę na kilka dodatkowych kwestii. Obecnie pralki to maszyny wyposażone w wiele funkcji, jakie jeszcze kilka lat temu nikomu by się nie śniły. Dlatego też koniecznie sprawdźmy, które z nich mogłyby się nam przydać. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest na przykład AddWash, czyli opcja, która pozwala nam dorzucać rzeczy do bębna w trakcie prania. Wiele pralek jest także obecnie wzbogacona w program prania parowego lub technologię bąbelkową. Dla fanów nowoczesnych rozwiązań będą natomiast urządzenia z możliwością zdalnego sterowania za pomocą aplikacji. 

Ranking pralek — czyli jak wybrać najlepszą? 

Czasem ciężko jest podjąć ostateczną decyzję zakupową. I to nawet jeśli dokładnie wiemy, jakie parametry oraz funkcje pralki nas interesują. Dlatego też czasem lepiej skorzystać z gotowych rozwiązań. Jeśli zależy nam, by wybrać dobrej klasy urządzenie, koniecznie odwiedźmy ranking pralek, które kupić? Tego dowiemy się właśnie z takiego zestawienia. Ranking pralek to bowiem nic innego jak lista najlepszych i najczęściej rekomendowanych urządzeń. To gotowa recepta dla osób, które szukają wysokiej jakości sprzętu na lata.