Popularne

ekspres do kawy

Filtr wody do ekspresów do kawy

Akcesorium, które powinien posiadać każdy ekspres jest sprawnie działający, świeży filtr wody do ekspresów do kawy. Filtr do ekspresu Nivona jest bardzo dobrym i szeroko cenionym wyborem. Wystarczy na długi czas użytkowania bardzo dobrze filtrując całą wodę trafiającą do ekspresu. Dlaczego filtry umieszczane w zabudowie ekspresu są tak ważne?

Filtr do ekspresu Nivona – maksymalna efektywność i dobra cena

Po zapytaniu każdego baristy stwierdzi on jednogłośnie, że dodatkiem, w który powinna wyposażyć się każda osoba posiadająca ekspres jest filtr wody do ekspresów do kawy. Filtr do ekspresu Nivona jest wymieniany jako jeden z najlepszych i najbardziej efektywnych filtrów w branży.

Przede wszystkim charakteryzuje się on dobrą ceną. A jest to bardzo ważne, gdyż filtry do ekspresu trzeba okresowo wymieniać – najczęściej po przekroczeniu bariery około 60 litrów przefiltrowanej wody. Jednak nikt nie odmierza z farmaceutyczną precyzją każdego mililitra wody, który wlewa do ekspresu. Tutaj przychodzi z pomocą matematyka – warto obliczyć średnio ile kaw produkuje ekspres w ciągu dnia. Dzięki temu można przeliczyć mniej więcej ile wody dziennie przechodzi przez filtr. Podzielenie tej wartości przez 60 da średnią ilość dni przez, które filtr będzie sprawnie działał.

Działanie filtra opiera się o pochłanianie zanieczyszczeń, pestycydów, metali ciężkich czy problematycznego chloru, które dostały się do wodociągowej wody pitnej. Mimo, że te wartości raczej nie przekraczają wartości krytycznych to potrafią wpłynąć na smak i zapach wody. Warto się przed nimi uchronić poprawiając smak kawy jak i swoje zdrowie. Wystarczy zastosować dobry filtr wody do ekspresów do kawy.

Filtr do ekspresu – bezpieczeństwo dla urządzenia

Ekspres do kawy to z reguły spory wydatek – dlatego warto dbać o jego jakość i regularnie go czyścić. Podczas czyszczenia zdarza się, że na metalowych powierzchniach takich jak grzałki osadza się kamień. Filtr wody do ekspresu zapobiega takiemu zjawisku zmiękczając wodę. Jest to kolejna zaleta, dzięki której warto zainwestować w dobry filtr taki jak filtr do ekspresu Nivona.