Popularne

firany

Dekoracje okienne do sypialni, czyli firany a rolety

Sypialnia, to miejsce, którego wygoda i design jest kluczowy dla naszego dobrego samopoczucia. Spędzamy w niej bowiem bardzo wiele czasu, a więc zakup odpowiednich mebli, firanek, zasłon czy nawet i roletek ma kluczowe znaczenie. Nie tylko pod względem stworzenia pięknej aranżacji okna, lecz i wygody, gdy zakupimy na przykład karnisz elektryczny do naszego domu!

Sypialnia jest w każdym domu miejscem ważnym. Wynika to z ilości czasu, który w niej spędzamy oraz z jej wyjątkowego charakteru. Powinniśmy czuć się w tym pomieszczeniu komfortowo, tak byśmy mogli w nim bez trudu zaznać wytchnienia po całym dniu ciężkiej pracy. Dla wszystkich jest rzeczą oczywistą, że dla komfortu snu łóżko jest istotne, ale mniej osób jest skłonnych pomyśleć o firanach czy roletach rzymskich, a to duży błąd, gdyż wykonane z tkaniny zaciemniającej zasłony podniosą komfort odpoczynku, będzie to skutkiem nie tylko odcięcia dopływu światła, lecz także pewnego wyciszenia pomieszczenia.

Klimatyczne firany i zasłony, czyli triumf klasyki

Najbardziej oczywistym wyborem, gdy przychodzi nam do umeblowania i wykończenia sypialni, jest skierowanie naszego wzroku ku firanom oraz zasłonom okiennym. Nie jest to złe rozwiązanie. W większości przypadków ładna firana będzie stanowiła nie tylko przesłonę, która zagwarantuje nam prywatność, lecz także i ozdobi sypialnię w godzinach dziennych. Stanie się tak niezależnie od wybranego przez nas stylu aranżacji, ponieważ zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych sypialniach rola firan jest trudna do przecenienia. Najczęściej będziemy nastawiali się na modele lniane lub wykonane z tkaniny linen look, wtedy jednak warto zainteresować się pięknymi zasłonami i firanami na wymiar od Małgorzaty, gdyż będą one prezentowały się jeszcze cudowniej. Jeżeli chodzi o Poznań, to takie usługi świadczy na przykład wspomniana już pracownia Małgorzata. Uszyte przez nią na wymiar firanki są faktycznie bardzo ładne, można to łatwo zweryfikować spoglądając na grafikę poniżej.

Czy wiesz, że zasłony nie zawsze trzeba łączyć z firankami okiennymi? Czasami równie dobrze sprawdzi się z nimi roleta rzymska. Źródłem grafiki prezentującej dekoracje okienne jest strona pracowni Małgorzata z Poznania

… niecodzienne aranżacje sypialni z wykorzystaniem rolety rzymskiej

W wielu sytuacjach możemy zastąpić zasłonę przy pomocy rolety rzymskiej. Cały trik polega tu na tym, że efektownie uniesiona w ciągu dnia dekoracja okienna, na noc zostanie opuszczona i uzupełni firankę. W ten sposób zaciemniające rolety rzymskie do sypialni mogą być wykorzystywane przez niemal każdego, choć najlepiej wyglądają one w projektach bardziej nowoczesnych pomieszczeń. Przykładem niech będzie tu styl skandynawski czy boho, rzecz jasna istnieje jeszcze wiele innych możliwości. W każdym z nich, używając zaciemniającej rolety rzymskiej do sypialni, osiągniemy bardzo ciekawy wizualnie efekt!

roleta rzymska

Wybierz coś dla siebie: manualne i elektryczne karnisze do zasłon okiennych

Na rynku mamy również dostępną bardzo bogatą ofertę różnego typu szyn karniszowych. Niektóre spośród prezentowanych modeli są wyposażone w napęd automatyczny, inne zaś przesuwamy wyłącznie manualnie. Ma to, rzecz jasna, swoje odbicie w cenie. Nietrudno zgadnąć, iż elektryczny karnisz do zasłon będzie wyrobem droższym. Jest tu jednak i drugie dno, tak często zbywane milczeniem. Jeżeli zechcemy porównać wygodę użytkowania karniszy elektrycznych i manualnych, to widać wyraźnie, iż komfort jest bardzo mocno powiązany z ceną. Wyjaśnia to również, dlaczego są one tak chętnie wybierane przez osoby projektujące hotele lub nowoczesne apartamenty. Warto też dodać, iż korzystając z elektrycznych karniszy okiennych, mamy możliwość sterowania nimi na przykład bez opuszczania łóżka. W zależności od zastosowanego rozwiązania technicznego możemy skorzystać z wi-fi, pilota lub umieszczonych w zasięgu naszej ręki przełączników!

Dodaj komentarz