Popularne

oświetlenie led

Zewnętrzne oświetlenie świąteczne LED – gdzie i jak je montować?

Przygotowując się na święta, warto zadbać nie tylko o nasze wnętrza, ale również o udekorowanie samego domu i ogrodu.

Efektowne oświetlenie domu na Święta Bożego Narodzenia doskonale podkreśli wyjątkowy, zimowy klimat. Dzięki lampkom i innym dekoracjom świetlnym na zewnątrz, elewacja naszego domu oraz ogród zmienią się w piękną, migoczącą, magicznie świąteczną krainę. Sprawdź, gdzie najlepiej zainstalować zewnętrzne oświetlenie na święta oraz jak to poprawnie zrobić. Jeśli szukasz dostawcy oświetlenia świątecznego, to na AMLED znajdziesz bogatą ofertę szwedzkiego producenta, sprawdź: https://amled.pl/oswietlenie-swiateczne-led

  1. Gdzie zainstalować oświetlenie świąteczne?
  2. Oświetlenie świąteczne zewnętrzne – jak je zamontować?

Gdzie zainstalować oświetlenie świąteczne?

Możemy zdecydować się na minimalistyczną dekorację wyłącznie wybranego fragmentu domu, lub iść na całość w iście amerykańskim stylu i rozświetlić niemalże cały dom.

W których miejscach montować dekoracje i lampki świąteczne na zewnątrz? Warto skupić się na dekoracji drzwi, okien, balustrad, czy kolumn. Można również umieścić świetlne łańcuchy LED wzdłuż linii dachowej. Oświetlenie świąteczne można zawiesić także na drzewach, wysokich krzewach, na ogrodzeniu czy bramie wjazdowej.

Oprócz girland ledowych często wykorzystywane są także kurtyny, meteorki czy siatki LED. Również dużą popularnością cieszą się dekoracyjne podświetlane figury reniferów, Św. Mikołaja, czy bałwanków, cieszące zwłaszcza dzieci. Te można umieścić w ogrodzie bądź na tarasie czy nawet balkonie.

Oświetlenie świąteczne zewnętrzne – jak je zamontować?

Gdy planujemy większą ilość dekoracji świetlnych z okazji Bożego Narodzenia, dobrze to zaplanujmy.

W pierwszej kolejności warto zmierzyć długość elementów które będziemy przystrajać dekoracjami świetlnymi. Jeśli nie decydujesz się na dekoracje na baterie bądź światełka solarne, sprawdź, z którego miejsca najlepiej doprowadzić prąd i czy będą konieczne przedłużacze. Najwłaściwszym rozwiązaniem jest wykorzystanie z kontaktów i kabli wyprowadzonych na zewnątrz domu.

Zanim przystąpisz do dekoracji domu, przygotuj lampki zewnętrzne ze sznurami o długości odpowiadającej długości dekorowanych linii i powierzchni. Możesz użyć zawieszek, klipsów, gwoździków lub takerów. Można też wykorzystać zawieszki uniwersalne, idealne do różnych powierzchni.

Przyda się także drabina, jeśli zdecydujesz się na dekorację dachu czy wyższych drzewek. Przydadzą się oczywiście także przedłużacze.

Wybierz lampki i świetlne dekoracje świąteczne z timerem i sterownikiem. Dzięki nim możesz ustawić, kiedy oświetlenie samo włączy się i wyłączy.

Dekoracje świąteczne zewnętrzne montuj najlepiej przy udziale drugiej osoby. Najwłaściwiej zabrać się za to z rana, aby w przypadku przedłużających się prac nie zastały nas ciemności.