Popularne

remont kuchni

Remont kuchni- w jaki sprzęt koniecznie trzeba zainwestować?

Decydując się na generalny remont kuchni, należy zdawać sobie sprawę, z tego, że niesie on za sobą dość spore wydatki. Oczywiście każdej osobie zależy na tym, by zakupić potrzebny sprzęt AGD w jak najniższej cenie. Często, jednak najtańsze opcje nie są najlepsze. Planując remont, warto przede wszystkim zastanowić się nad wyborem kuchenki do gotowania. Jak znaleźć sprawdzony sprzęt, który jednocześnie będzie niedrogi?

Od czego zacząć remont kuchni?

Planowanie remontu kuchni należy rozpocząć od zastanowienia się nad tym, co chcemy, by zmieniło się w pomieszczeniu. Jednym z często spotykanych rozwiązań jest zatrudnienie osoby, która wykona dla nas projekt kuchni. Osoby wyspecjalizowane w tej dziedzinie są w stanie bardzo mocno wspomóc nas w planowaniu przestrzeni. Dzięki nim również koszt remontu kuchni może się zmniejszyć. Zwykle projektanci polecają swoim klientom tylko sprawdzone i tańsze rozwiązania, które idealnie wpasowują się w projekt wnętrza.

Jak przygotować się do remontu kuchni?

Planując gruntowny remont kuchni, należy dokładnie przemyśleć kwestie zakupu sprzętu AGD. Lodówka, piekarnik, czy kuchenka to akcesoria, które stanowią podstawowe wyposażenie kuchni. Ich wybór dla wielu osób stanowi dość duży problem. Warto w takich przypadkach sięgnąć po radę specjalistów i wybrać sprzęt dobrej jakości. Przy remoncie kuchni ważne jest również:

  • zaplanowanie wykończenia ścian;
  • zdecydowanie się na konkretne meble kuchenne na wymiar;
  • wymiana płytek;
  • wybór sprzętów AGD.

Tani remont kuchni- na jaką kuchenkę się zdecydować?

W ofercie sklepów znaleźć można kilka rodzajów kuchenek. Pierwsza z nich- płyta elektryczna zasilana jest za pomocą prądu. Jej nagrzewanie zajmuje jednak stosunkowo dużo czasu. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia z pewnością jej elegancki wygląd oraz łatwość czyszczenia. Na podobnej zasadzie działa płyta indukcyjna Samsung. Jej atutem jest szybkość nagrzewania garnków. Trzecią dostępną opcją jest kuchenka gazowo-elektryczna. Do jej użytkowania wykorzystuje się z kolei gaz. Rozwiązanie to stosowane jest nadal w większości domów, ze względu na niskie koszty eksploatacji.

Ile kosztuje remont kuchni? Na to pytanie nie można niestety odpowiedzieć jednoznacznie. W przypadku małych kuchni koszt będzie oczywiście mniejszy niż w przypadku tych większych. Często również w trakcie trwania remontu wychodzą różne dodatkowe sprawy, które generują niespodziewane koszty. Warto zawsze planować budżet na remont, jednak zostawić sobie furtkę bezpieczeństwa i dodatkowe pieniądze na nieoczekiwane wydatki.