Popularne

Płytki drewnopodobne w nowej odsłonie kolekcji Azario

Drewno to ponadczasowy materiał który sprawia, że aranżacja staje się dużo bardziej przytulna. Jednak zastosowanie naturalnego drewna może sprawiać nam wiele kłopotów. Jego czyszczenie oraz odpowiednia pielęgnacja jest niezwykle ważna aby prezentowało się dobrze przez wiele lat. Alternatywą dla powierzchni wykonanych z naturalnego drewna okazały się płytki drewnopodobne, które w ostatnim latach szturmem podbijają polskie domy. Stosujemy je nie tylko w łazienkach, ale również w salonach czy kuchniach. Nic więc dziwnego, że w najnowszych kolekcjach marki Azario znalazły się płytki, które swoim wyglądem przypominają drewno.

Nowe kolekcje Azario

Marka Azario przedstawiła aż 5 nowych kolekcji, które doskonale wpasują się w naturalistyczne wnętrza. Serie Nolan Roble, Amberwood Natural, Milena Cerezo, Selandia Miele oraz Milena Nuez  swoim wyglądem zachwycą nawet najbardziej wymagających konsumentów. Ich powierzchnie imitują drewno w różnych odcieniach, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je do stylistyki oraz barw naszego pomieszczenia. Sęki oraz delikatne przenikanie różnych odcieni brązu i beżu w płytkach z najnowszych kolekcji Azario sprawiają, że powierzchnie nimi wyłożone będą do złudzenia przypominały drewno. Dodatkowo wszystkie płytki z najnowszych kolekcji zostały utrzymane w podłużnych formatach, które będą doskonale prezentowały się na podłodze w salonie czy przedpokoju, przypominając naturalne deski.

Wygląd drewna i wysoka trwałość

Płytki podłogowe (https://www.blu.com.pl/19-plytki-podlogowe?w-magazynie=1) drewnopodobne to doskonała alternatywa dla osób, które nie mają czasu ani chęci na odpowiednią pielęgnacje naturalnych desek. Niepodważalną zaletą tego rozwiązania jest łatwość oraz szybkość czyszczenia podłogi oraz jej nieskazitelny wygląd, który zostanie z nami kilka, a nawet kilkanaście lat. Wszystko to za sprawą powierzchni odpornej na ścieranie w stopniu PEI 3 lub PEI 4. Dzięki temu nasza podłoga nie ulegnie zniszczeniu po przesunięciu mebli lub dostaniu się na nią piasku czy błota. Dodatkowo płytki gresowe o matowym wykończeniu są o wiele bezpieczniejsze niż polerowana, lakierowana powierzchnia drewna. Podłoga wyłożona tego typu płytkami jest dużo mniej śliska, a co za tym idzie bezpieczniejsza dla domowników oraz gości. Oprócz tego płytki gresowe o powierzchni przypominającej drewno (i nie tylko) nie chłoną wody dzięki czemu są doskonałym wyborem nie tylko do salonu czy gabinetu, ale również do łazienki oraz kuchni.

Drewno jako główny element aranżacji

Płytki imitujące drewno to niezwykle uniwersalne wykończenie powierzchni, które wpasuje się w niemalże każdą stylistykę. Jednak istnieją również takie style, gdzie drewno staje się głównym, podstawowym elementem. Przykładem może być pomieszczenie w stylu boho lub skandynawskim – nie możemy sobie ich wyobrazić bez chociażby najmniejszego akcentu drewna. Tutaj płytki drewnopodobne z najnowszych kolekcji Azario mogą zagrać główne skrzypce – zarówno na podłodze jak i na ścianie.

Jednak nie są to jedyne style gdzie możemy je zastosować. Serie te sprawdzą się również w nowoczesnych czy też minimalistycznych salonach wprowadzając do nich nieco domowego charakteru i przytulności. Płytki imitujące drewno pomogą również w przełamaniu surowej, loftowej stylistyki, a także podkreślą wyjątkową aranżacje retro. Możemy zastosować je zarówno na podłodze, jak również tworząc oryginalną ozdobną ściankę za telewizorem w naszym pokoju dziennym. Możliwości jest mnóstwo!

Aranżacje z płytkami drewnopodobnymi w Salonach Łazienek BLU

Brak Wam pomysłu na aranżacje z płytkami imitującymi naturalne drewno? Przychodzimy z pomocą! W Salonach Łazienek BLU prezentujemy gotowe projekty łazienek (https://www.blu.com.pl/lazienka-inspiracje-gotowe-projekty-lazienek) oraz pozostałych pomieszczeń w naszym domu z użyciem płytek drewnopodobnych i nie tylko! Wśród różnorodnych inspiracji znajdziecie zarówno aranżacje w stylu nowoczesnym, jak również minimalistycznym, industrialnym, skandynawskim, boho czy rustykalnym i wielu innych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie i swojej łazienki.