Popularne

uprawa roślin

Lampa CFL idealna do uprawy roślin w małych namiotach

Lampa CFL stanowi doskonałe rozwiązanie dla początkujących plantatorów. Jej cechą charakterystyczną jest wydajność, efektywność świetlna oraz energooszczędność. Nadaje się ona do małej i średniej uprawy w growboxach. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu można mieć pewność, że proces fotosyntezy będzie przebiegał w doskonałych warunkach  a rośliny będą się dobrze rozwijać. Poszczególne modele różnią się mocą, ilością emitowanego światła jak i również wielkością. Dzięki temu każdy ogrodnik dopasuje odpowiednie akcesorium do swojej uprawy i potrzeb roślin.

Energooszczędne lampy do małych growboxów

Energooszczędne i wydajne lampy CFL do growboxów wyróżniają się charakterystycznym, spiralnym kształtem. Świetlówki idealnie nadają się do uprawy wielotygodniowej bądź wielomiesięcznej. Są one polecane w szczególności do małych namiotów. Mogą z nich skorzystać osoby zajmujące się uprawą rekreacyjną a nie przemysłową. Lampa CFL jest prosta w montażu, co stanowi jej niewątpliwą zaletę. Podłącza się ją do gniazda E40. Jest ona bardzo kompaktowa i jednocześnie niezwykle odporna na wiele czynników. Świetlówka zapewnia bezpieczeństwo dla plantatorów, gdyż nie nagrzewa się ona do wysokich temperatur. Dzięki temu eliminuje ona ryzyko przegrzania w growboxie lub namiocie.

Lampy dla plantatorów charakteryzujące się długą żywotnością

Lampa CFL wyróżnia się długą żywotnością, co stanowi jej kolejną zaletę. Jest ona zaprojektowana w technologii fluorescencyjnej, dlatego świeci kilka razy dłużej od innych lamp, na przykład sodowych. Te świetlówki energooszczędne są użyteczne w fazie kwitnienia oraz wzrostu. Niektóre z nich można jednocześnie użytkować przy obu fazach. Lampy CFL powinny być instalowane w bliskiej odległości od roślin, wówczas są one bardzo wydajne. Warto pamiętać o tym, że ten system oświetlenia nie wymaga żadnego dodatkowego zasilania. Jego łatwy montaż jest bardzo dużym atutem dla osób lubiących proste i szybkie rozwiązania.

Świetlówki energooszczędne idealne do domowej uprawy

Produkty oświetleniowe do małych plantacji wyróżniają się atrakcyjną ceną. Elektroniczny układ zasilania zainstalowany w żarówce, w sposób szczególny zwiększa jej energooszczędność. Tego typu oświetlenie może być stosowane jako uzupełniające źródło światła. Żarówki sprawdzą się doskonale w mniej doświetlonych przestrzeniach oraz growboxach. Lampy te stanowią doskonałe rozwiązanie na sezon zimowy. Reasumując, świetlówki energooszczędne sprawdzają się doskonale do uprawy roślin w małych namiotach.

Dodaj komentarz