Popularne

Kruszce do ogrodu

Kruszce do ogrodu – czym wypełnić zieloną przestrzeń działki

Tworząc architekturę swojego ogrodu, natkniesz się na wiele pomysłów dotyczących aranżacji. Popularnym rozwiązaniem jest komponowanie roślin i kwiatów z kamieniem ogrodowym. Wytrzymałe kruszywo jest dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej oraz ma pozytywny wpływ na podłoże. Dzięki niemu zielony zakątek będzie prezentował się jeszcze piękniej i estetyczniej. Podpowiadamy, jaki rodzaj kamienia dekoracyjnego wybrać.

Wytycz sobie ścieżkę

Do stworzenia ścieżek odpowiednie będą wytrzymałe i odporne na ścieranie kostki granitowe lub bazaltowe. Możesz ułożyć z nich obrzeże (wypełnienie mogą tworzyć drobne kamienie do ogrodu) lub całe alejki, a także użyć do budowy podjazdu i tarasu. Kolejną propozycją będą płyty kamienne. Najlepiej wybrać duże i płaskie. Sposób ułożenia zależy tylko od Ciebie – nadadzą się do tworzenia szerokich, ułożonych „na styk” ścieżek oraz do subtelnego wytyczenia ciągu komunikacyjnego (pojedyncze płyty wkomponowane w trawę)

Rabaty kwiatowe czy kamienne

Wydzielone przestrzenie dekoracyjne nadadzą estetyki w Twoim ogrodzie. Warto je odgrodzić od trawnika za pomocą palisady granitowej lub brzozowej. Odpowiednia będzie również kostka (stworzy spójną całość, jeśli wykorzystałeś ją do budowy ścieżki). Teraz możesz stworzyć rabatę. Zastanów się, czy postawisz na większą ilość roślin czy kamieni. W obu przypadkach sprawdzi się dobrze dobrany ogrodowy grys. To wytrzymałe kruszywo dostępne jest w wielu kolorach i rozmiarach. Jest wydajny i dobrze przepuszcza wodę do gleby. Ładną ozdobą Twojej działki będą także otoczaki, charakteryzujące się zaokrąglonym kształtem. Kamienie będą ciekawym elementem architektury i będą chronić korzenie roślin przed przegrzaniem. Rabaty możesz urozmaicić za pomocą monolitów o różnych ciekawych kształtach lub dodać oczko wodne z wodotryskiem.

Najlepszy wybór dla Ciebie i Twoich roślin

Odporny na mrozy i upały, dobrze utrzymuje wilgoć i odstrasza gryzonie, to jedne z wielu zalet, jakimi cechuje się keramzyt ogrodniczy. Powszechnie używany kruszec sprawdza się zarówno z budownictwie jak i w ogrodzie. Dobrze izoluje i jest odporny na grzyby i pleśnie. Zapewni odpowiednie nawodnienie roślinom, dlatego idealnie nadaje się pod uprawę ziół i warzyw w szklarniach. Będzie także dobrym podłożem do kwiatów na zewnątrz oraz w doniczkach. Kolorowy keramzyt będzie ciekawym akcentem dekoracyjnym. Sprawdź ofertę i przekonaj się do jego funkcjonalności.

 

Dodaj komentarz