Popularne

lampy ogrodowe

Jak zaczarować swój ogród lampami ogrodowymi?

W sklepach można znaleźć bardzo wiele eleganckich lamp ogrodowych, dlatego też wybranie najciekawszych modeli może okazać się bardzo dużym wyzwaniem. Umiejętnie dobrane oświetlenie zewnętrzne może okazać się najlepszą wizytówką posesji, dlatego też tym bardziej warto postawić na sprawdzone i niezawodne rozwiązania.

Jakie oświetlenie ogrodowe wybrać?

Lampy zewnętrzne spełniają nie tylko zadania użytkowe, ale również dekoracyjne. W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko lampy na werandę, ale również specjalne lampy, dzięki którym będzie można podświetlić krzewy. Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywa podświetlenie podjazdu, czy też nowoczesne oświetlenie elewacji.

Moda na reflektory zewnętrze

W 2022 roku rekordy sprzedaży biją reflektory zewnętrze. W dużej mierze to właśnie dzięki nim można znacząco zwiększyć bezpieczeństwo w nocy. Oryginalne lampki ogrodowe można wykorzystać między innymi do oświetlenia alejek w ogrodzie. W tym zadaniu najlepiej sprawdzą się lampy wbijane albo eleganckie oświetlenie zewnętrzne łańcuchowe.

Energooszczędne oświetlenie LED

Jeżeli istnieje taka możliwość, warto postawić na lampy zewnętrzne LED, dzięki którym można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Rachunki za energię elektryczną niestety cały czas idą w górę, dlatego też tym bardziej warto inwestować w energooszczędne urządzenia. Pamiętać należy również o tym, że diody LED są zdecydowanie trwalsze, niż konkurencyjne źródła światła. Oferują one także bardzo przyjemną dla oka barwę światła. Z ekonomicznego punktu widzenia najlepszym wyborem są lampy z czujnikami ruchu, które włączają się tylko wtedy, gdy są potrzebne.

Jakie lampy zewnętrzne wybrać?

Aby stworzyć niesamowity nastrój w ogrodzie, warto postawić na słupki i lampy stojące, które można zamontować w betonowych fundamentach. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście lampy najazdowe. Mowa tutaj przede wszystkim o popularnych lampach gruntowych, które idealnie pasują nie tylko do mniejszych, ale również do większych powierzchni. Lampy w okrągłych kształtach zamontować można w podłodze albo na ścieżkach lub podjazdach. Pamiętać należy jedynie o tym, aby postawić na wytrzymałe lampy, które odporne są nie tylko na nacisk kół samochodowych, ale również na niekorzystne warunki atmosferyczne. Ciekawą propozycją są także dekoracyjne kinkiety, które można przymocować do ściany. Tego typu oświetlenie doskonale sprawdzi się nie tylko na tarasie, ale również na altanie albo przy furtce. Niezwykle efektownie prezentują się również lampy do zabudowy.