Popularne

paczka

Jak ekologicznie pakować paczki?

Ekologiczne pakowanie paczek jest dziś niewątpliwie uważane za zaletę marki. Niekiedy jest to nawet argument, który przekonuje potencjalnego klienta do zakupu. Moda na życie eko rozpowszechniła się w wielu zakątkach świata i coraz więcej firm realizuje swoje usługi w tym duchu. Z tego względu warto zainwestować w przyjazne środowisku kartony i akcesoria. Wbrew pozorom ekologiczne pakowanie paczek nie jest skomplikowane, a może stać się ważną wartością marki.

Jakie produkty do pakowania stosować?

Do ekologicznego pakowania paczek trzeba wybierać odpowiednie materiały. Najpopularniejsze to:

  • pudełka — doskonałe w przypadku dużych paczek lub przesyłek subskrypcyjnych;
  • koperty — praktyczne i wygodne przy pakowaniu niewielkich przedmiotów;
  • papierowe torby — jedno z najlepszych opakowań na ubrania.

Każde z wymienionych wyżej opakowań można przygotować w sposób ekologiczny. W przypadku kruchych lub podatnych na uszkodzenia przedmiotów warto wykorzystać do pakowania też odpowiedni wypełniacz. To dobre zabezpieczenie, które pozwala uniknąć wielu wypadków podczas doręczania przesyłki. Tego typu materiały do pakowania można zakupić hurtowo w wybranym sklepie internetowym. Jedną z opcji, na które warto zwrócić szczególną uwagę, są pudełka ze zrywką. Pozwalają one zrezygnować z używania taśmy klejącej. To ekologiczny, a zarazem wyjątkowo praktyczny sposób pakowania przesyłek.

Jakie akcesoria przydają się do pakowania paczek?

Wybór akcesoriów do pakowania powinien zależeć od wielkości konkretnej przesyłki. Jeśli w kartonie pozostaje dużo wolnego miejsca, warto zastosować odpowiedni wypełniacz. To szczególnie istotne w przypadku przedmiotów kruchych i podatnych na uszkodzenia. Ciekawą opcją przy pakowaniu są również takie akcesoria, jak personalizowane naklejki, wstążki lub specjalne karty z podziękowaniami dla klienta. Warto zapoznać się z ofertą sklepów internetowych i wybrać dla siebie kilka najlepszych rozwiązań.

Jakie ekologiczne wypełniacze wybrać?

W sklepach można aktualnie znaleźć wiele rodzajów ekologicznych wypełniaczy. Niektórzy wciąż używają gazet, jednak nie jest to najlepsza forma pakowania przesyłek. Praktyczne, a zarazem estetyczne eko wypełniacze do paczek to m.in. wióra papierowe. Można je kupić w wielu pięknych kolorach i wykorzystać do skutecznego zapełnienia pustej przestrzeni w pudełku. Wiórki dobrze chronią nawet delikatne paczki, a do tego cechuje je wysoka chłonność. Stanowi to dodatkowe zabezpieczenie przesyłek w przypadku rozlania cieczy.

Dodaj komentarz