Popularne

mieszkanie Kraków

Jak wybrać mieszkanie w Krakowie? 3 rzeczy, o których warto pamiętać!

Na zakup nowego mieszkania w Krakowie warto zdecydować się z paru powodów. Stolica Małopolski to jedno z najpiękniejszych polskich miast, a przy tym ważny ośrodek na gospodarczej, turystycznej i kulturalnej mapie kraju.

Mieszkanie w Krakowie – na miarę finansowych możliwości

Nowe mieszkanie w Krakowie to doskonała lokata kapitału – zawsze można je sprzedać z niemałym zyskiem lub wynająć. Trzeba jednak liczyć się ze sporym wydatkiem – pod tym względem Kraków znajduje się w czołówce najdroższych miast w Polsce. Średnia cena za 1 m kw. mieszkania z rynku pierwotnego wynosi tutaj ok. 10 400 zł. Bardzo ważne jest zatem określenie własnych możliwości finansowych. Eksperci z firmy deweloperskiej Ekopark radzą, aby zbytnio nie zawężać widełków kwotowych. Niejednokrotnie opłaca się wydać nieco więcej na lepszy standard czy większy metraż.

 Mieszkanie w Krakowie – uwzględniaj plany na przyszłość

Obecnie inwestycje mieszkaniowe w Krakowie obejmują zarówno niewielkie mieszkania, jak i luksusowe apartamenty czy lokale o dużej powierzchni użytkowej przeznaczone głównie dla rodzi. Wybór jest w każdym razie ogromny, co zdecydowanie ułatwia znalezienie rozwiązania odpowiadającego konkretnym preferencjom. Trendy na pierwotnym rynku mieszkaniowym w Krakowie zmieniają się, lecz nie należy kierować się tym, co modne. Jeśli np. ktoś chce w przyszłości mieć rodzinę, zakup kawalerki nie jest najlepszym pomysłem. 

Mieszkanie w Krakowie – sprawdź okolicę

Komfort życia zależy nie tylko od metrażu i standardu mieszkania, rozkładu pomieszczeń itp. Duże znaczenie w tym kontekście ma także okolica. Zdecydowanie najlepszymi perspektywami na przyszłość odznaczają się nowe osiedla – rozwijają się bardzo dynamicznie. Należy o tym pamiętać przy wyborze mieszkania – na dany moment okolica może się wydawać mało atrakcyjna, ale już za kilka lat sytuacja ulegnie całkowitej zmianie. Poza tym deweloperzy dokładają wszelakich starań, aby lokatorzy nie narzekali na brak udogodnień w postaci m.in. bliskiego sąsiedztwa przystanków komunikacji miejskiej czy galerii handlowych.